Ցավալի է, որ Երևանը համառորեն անտեսում է նման իրադարձությունների հակառուսական կողմնորոշումը. Զախարովա 04/03/2024 16:56 | Քաղաքական
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան անդրադարձել է ապրիլի 5-ին Բրյուսելում նախատեսված բարձր մակարդակի եռակողմ հանդիպմանը՝ Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի, ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ։
«Իսկապես ցավալի է, որ Երևանը համառորեն անտեսում է նման իրադարձությունների հակառուսական կողմնորոշումը, դրանց բացարձակ թիրախավորումը տարածաշրջանի երկրների մեծամասնության շահերի դեմ և դրանց անհամապատասխանությունը Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության հասնելու նպատակներին»,-ասել է Զախարովան։
Նրա կարծիքով՝ քիչ են օրինակները, թե ինչպես են նախկինում նրանք, ովքեր Երևանին խոստանում են ամեն ինչ, որևէ տեղ իրականացրած լինեն այդ խոստումները։

В МИД РФ прокомментировали предстоящую встречу Пашиняна с Блинкеном и фон дер Ляйен 04/03/2024   16:24  |  Политика
Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова коснулся запланированной на 5 апреля в Брюсселе встречи высокого уровня – председателя Еврокомиссии Урсулы фон дер Ляйен, госсекретаря США Энтони Блинкена и премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
"Действительно вызывает сожаление, что в Ереване упорно игнорируют антироссийскую направленность подобных мероприятий, их абсолютную заточенность против интересов большинства стран региона, несоответствие целям достижения мира и стабильности на Южном Кавказе", - заявила Захарова.
И самое главное, по ее мнению, отсутствие примеров того, как те, кто сейчас обещают все и вся Еревану, где-либо это реализовывали в предыдущие разы.
"Вот таких примеров просто нет. Но есть примеры обратного, когда обещали больше, а не меньше, а не реализовали вообще ничего и привели к абсолютному обрушению экономики, государственности, так сказать, обострению общественных, социальных проблем", - добавила она.