Երրորդ օրն անընդմեջ Բաքուն տարածում է կեղծ տեղեկություն. ՀՀ ՊՆ-ի արձագանքը 04/02/2024   09:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ զինված ուժերը կրակ չեն բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ: Քիչ առաջ հայտարարել է ՀՀ ՊՆ-ն` հերքելով Բաքվի  ապատեղեկատվությունը:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր ապրիլի 1-ին` ժամը 22։00-ից 22։10-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Միևնույն ժամանակ հայտնում ենք, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները ապրիլի 1-ին՝ ժամը 22:00-ին, Կութի (Գեղարքունիքի մարզ), ապրիլի 2-ին՝ ժամը 00:40-ին, Տեղի (Սյունիքի մարզ) հատվածում կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ նշված ուղղություններում խախտումներ չեն արձանագրվել»:
Նշենք,որ ՀՀ ԶՈՒ տեղաշարժերի մասին կեղծ տեղեկություններ էր տարածել նաեւ մարտի 31-ին, ապրիլի 1-ին:
10:03 19/09/2023  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՍուտ է, դիվերսիոն փորձ չի եղել
23:25 05/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական զինված ուժերը չեն կրակել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է
09:28 29/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը քարոզչական գրոհ է իրականացնում նաեւ Արցախի դեմ
09:05 29/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎաշինգտոնյան բանակցություններին զուգահեռ Բաքուն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել
10:49 30/05/2023  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊԲ-ն կրակ չի բացել օկուպացված Ասկերանի, Շուշիի և Քարվաճառի շրջանի ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. պաշտոնական
20:20 12/01/2022  |  Միջազգային լրահոսԱլիեւը հոխորտացել է, թե ադրբեջանցի զինծառայողի մահը անպատասխան չի մնա
19:14 03/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի կողմից հայկական անօդաչուն խոցելու մասին լուրն իրականությանը չի համապատասխանում
11:16 13/02/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԲաքուն փորձում է շեղել ուշադրությունը ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հայտարարությունից. ՀՀ ԱԳՆ
12:47 12/02/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրծրուն Հովհաննիսյանը հերքում է դիվերսիոն ներթափանցման փորձի մասին ադրբեջանական լրատվամիջոցների լուրերը

ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в Гегаркунике и Сюнике - Минобороны 04/02/2024   09:49  |  Лента новостей
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что якобы 1 апреля в период с 22:00 по 22:10 подразделения ВС Армении открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в юго-западной части пограничной зоны, не соответствует действительности. Об этом говорится в заявлении оборонного ведомства Армении.
В то же время Минобороны Армении сообщает, что подразделения ВС Азербайджана 1 апреля в 22:00 в районе села Кут (Гегаркуникская область) и 2 апреля в 00:40 в районе села Тех (Сюникская область) открыли огонь по армянским позициям.
По отмеченным в сообщении МО Азербайджана направлениям нарушений зафиксировано не было, отметили в оборонном ведомстве Армении.