ԱՄՆ շարժական հրահանգիչների խումբն այցելել է Հայաստան. ՊՆ 04/01/2024 14:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտպանության ոլորտում ՀՀ-ԱՄՆ համագործակցության շրջանակում ապրիլի 1-ին ԱՄՆ շարժական հրահանգիչների խումբն այցելել է Հայաստանի Հանրապետություն: Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
ՊՆ վարչական համալիրում ապրիլի 1-5-ը հրահանգիչները ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության և «Զինուժ Մեդիա» պետական հիմնարկի ծառայողների հետ անցկացնելու են հանրային կապերի և հաղորդակցության ոլորտում փորձի փոխանակման վարժանքներ:
Ծրագրի մեկնարկին խոսքով հանդես է եկել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։

Группа мобильных инструкторов США посетила Армению 04/01/2024   14:23  |  Лента новостей
В рамках армяно-американского сотрудничества в сфере обороны 1 апреля группа мобильных инструкторов США посетила Республику Армения.  Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
В административном комплексе министерства обороны РА с 1 по 5 апреля инструкторы проведут со служащими Управления информации и по связям с общественностью МО и государственного учреждения «Зинуж медиа» учения по обмену опытом в области связей с общественностью и коммуникаций.
На открытии программы со вступительной речью выступил первый заместитель министра обороны РА, начальник Генерального штаба ВС генерал-лейтенант Эдвард Асрян.