Սոչիում անհաջողակ «Ռոմեոն» փորձել է հրկիզել սիրելիի ընտանիքին, բայց խառնել է տան դուռը 03/29/2024   16:24  |  Միջազգային լրահոս
Սոչիում երկու երիտասարդ փորձել են այրել մի աղջկա ընտանիքի տունը, ում խորթ հայրն արգելել է երիտասարդ զույգին շփվել. չարագործները, սակայն, սխալմամբ հարևանի տունն են վնասել և բերման ենթարկվել, հաղորդում են Կրասնոդարի երկրամասի քննչական կոմիտեի ստորաբաժանումից։
Ըստ քննիչների՝ 20-ամյա երիտասարդը վիճաբանել է աղջկա խորթ հոր հետ, ով արգելել է նրանց շփվել։ Դրանից հետո երիտասարդն ու նրա 19-ամյա ընկերը որոշել են այրել տունը, որտեղ ապրում էր ընտանիքը։ Այսպիսով, ընկերները մարտի 27-ին պայմանավորվել են դյուրավառ հեղուկ լցնել վագոն-տնակի մուտքի դռանը և պատերի վրա, որտեղ, նրանց կարծիքով, ապրում է աղջկա ընտանիքը։
«Սակայն գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ, նրանք սխալմամբ դյուրավառ հեղուկը լցրել են հարևանի վագոն-տնակի դռանը։ Այդ պահին տանտերը դուրս է եկել վագոն-տնակից և կանխել չարագործների անօրինական գործողությունները՝ բռնելով նրանցից մեկին և տանելով ոստիկանություն»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Հստակեցվում է, որ հրկիզման երկրորդ մասնակիցը բերման է ենթարկվել նույն օրը։ Ընկերների նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել։ Նրանք մեղադրվում են երկու անձի նկատմամբ սպանության փորձի մեջ, որը կատարվել է ընդհանուր առմամբ վտանգավոր եղանակով մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ։
16:30 25/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՆովոսիբիրսկում անհայտ անձինք փորձել են հրկիզել ռազմական ապրանքների խանութները
12:26 23/01/2024  |  Քրեական խրոնիկոն31-ամյա հայազգի հումորիստը սպանվել է Սոչիում փառատոնի ժամանակ
20:39 14/01/2024  |  Արտակարգ պատահարներՄալաթիա-Սեբաստիայում անհայտ անձը հրկիզել է մանկական խաղահրապարակը. shamshyan.com
18:33 12/12/2023  |  Միջազգային լրահոսՕդեսայում բռնել են «Պուտինին»
18:38 04/09/2023  |  Միջազգային լրահոսՌԴ-ն կվերակենդանացնի հացահատիկային գործարքը, երբ իր հանդեպ պարտավորվածությունները կատարվեն. Պուտին
14:09 04/09/2023  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանի օդանավը, վերջիվերջո, վայրէջք կատարեց ՌԴ-ում
16:36 31/08/2023  |  Միջազգային լրահոսՀայտնի է Էրդողանի ու Պուտինի հանդիպման օրը. աղբյուր
18:39 09/06/2023  |  ՔաղաքականՍոչիում սկսվել է Պուտին-Փաշինյան հանդիպումը (տեսանյութ)
18:12 07/06/2023  |  ԱնցուդարձԱննա Հակոբյանը Բրյուսելում էր, Փաշինյանը Սոչի է գնացել Արփիի հետ (լուսանկար)

Сочинский "Ромео" пытался сжечь семью возлюбленной, но ошибся домом 03/29/2024   16:45  |  Международные новости
Двое молодых людей в Сочи пытались сжечь дом семьи девушки, отчим которой запрещал им общаться, но по ошибке напали на дом соседа и были задержаны, передает РИА Новости со ссылкой на СУСК РФ по Краснодарскому краю.
По версии следствия, 20-летний молодой человек поссорился с отчимом девушки, который запрещал им общаться. После этого юноша вместе с 19-летним другом решили поджечь дом, где жила семья. Так, друзья договорились 27 марта облить легковоспламеняющейся жидкостью входную дверь и стены одного из гаражей гаражного кооператива, в котором, как они думали, проживала семья девушки.
"Однако, будучи в состоянии алкогольного опьянения, ошибочно облили дверь соседнего гаражного бокса. В этот момент на улицу вышел хозяин гаража, который и пресек противоправные действия злоумышленников, задержав одного из них и доставив в полицию", - говорится в сообщении.
16:43 08/01/2024  |  Международные новостиДепутат Госдумы намерена обратиться в СК РФ из-за видео блогера, бросающего младенца в сугроб
10:20 15/08/2023  |  Чрезвычайное просшествиеВзрыв прогремел на АЗС в Махачкале: погибли 30 человек
11:04 10/08/2023  |  Чрезвычайное просшествиеПожар произошел на территории автосервиса в Домодедове
13:43 09/08/2023  |  Чрезвычайное просшествиеВзрыв прогремел на территории завода в Подмосковье, пострадали более 30 человек
13:18 07/07/2023  |  Чрезвычайное просшествиеВзрыв произошел на заводе в России: погибли шесть человек
11:36 31/05/2023  |  Чрезвычайное просшествиеБолее 30 человек пострадали при обрушении трибуны в Ростове-на-Дону
09:33 21/04/2023  |  Международные новостиВзрыв произошел в Белгороде: в Минобороны России назвали причину
09:23 03/04/2023  |  Международные новостиВзрыв в кафе в Санкт-Петербурге: число пострадавших выросло до 32 человек
16:54 16/03/2023  |  Международные новостиОдин человек погиб и двое пострадали при пожаре в здании погрануправления ФСБ в Ростове-на-Дону
14:58 16/03/2023  |  Чрезвычайное просшествиеПожар произошел в здании погрануправления ФСБ в Ростове-на-Дону