ԼՂ-ից բռնի տեղահանված որոշ շրջանակ անում է գործողություններ, որոնք սպառնալիք են ստեղծում ՀՀ ազգային անվտանգության համար. Փաշինյան (տեսանյութ) 03/28/2024   11:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է հակաարցախյան, հակահայ քարոզչությունը՝ այս անգամ ևս մեղադրանքներ հնչեցնելով բռնի տեղահանված արցախցիներին։ Կառավարության նիստին Փաշինյանը հայտարարեց, թե իբրև ԼՂ-ից բռնի տեղահանված որոշ շրջանակ անում է գործողություններ և քայլեր, որոնք սպառնալիք են ստեղծում Հայաստանի ազգային անվտանգությանը։
«Հայտարարում են ինչ-որ վտարանդի կառավարությունների և այլնի մասին։ Ուզում եմ շատ հստակ հայտարարել, որ բոլորի համար պարզ լինի՝ ՀՀ-ում կա մեկ կառավարություն և այն նստած է այս դահլիճում։ Անհրաժեշտության դեպքում պետք է արվեն համապատասխան քայլեր շ, ձեռնարկվեն համապատասխան միջոցներ, որ նաև արտաքին ուժերը որոշ շրջանակների՝ ՀՀ համար սպառնալիք ստեղծելու համար չօգտագործեն։ Սա հարց է, որը պատասխան պետք է ստանա։ Ես այսօր պատրաստ չեմ եզրակացություններ անել այդ թեմայով, բայց ուզում եմ հստակ հայտարարել՝ ՀՀ-ում՝ բացի ՀՀ կառավարությունից՝ որևէ այլ կառավարություն չի կարող գոյություն ունենալ, եթե որևէ մեկը ՀՀ-ում իրեն նույնականացնում է որպես կառավարություն, դա ազգային անվտանգության խնդիր է և հույս ունեմ, որ այդ խնդրի գոյությունը չի նշանակի, որ մեր մարմիններն իրենց աշխատանքում թերացել են։ Սա ուղղակի հայտարարություն չէ, որ հնչում է բարձրախոսից»,- հայտարարել է Փաշինյանը։
08:22 28/03/2024  |  ՄամուլՓաշինյանը զարմացել է, որ ժողովուրդն այսքան տարի իրենց հանդուրժում է․«Հրապարակ»
08:17 28/03/2024  |  ՄամուլՑելոֆանե տոպրակները չհանվեցին, այլ թանկացան. Նիկոլ Փաշինյանը խաբել է. մաս 190. «Ժողովուրդ»
08:06 28/03/2024  |  ՄամուլԳեներալները չկան, Փաշինյանը որոշել է հանձնել Տավուշի բնակավայրերը․«Հրապարակ»
16:01 27/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ն չի միացել ՀԱՊԿ ԽՎ պատվիրակությունների՝ Մոսկվայի աhաբեկչությունը դատապարտող հայտարարությանը
15:00 27/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Ֆրանսիա-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամական խմբի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը

Некоторые круги среди вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха совершают действия, которые создают угрозу нацбезопасности Армении - Пашинян 03/28/2024   11:59  |  Лента новостей
Некоторые круги среди вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха вольно или невольно совершают действия и шаги, которые создают угрозу национальной безопасности Армении. Об этом заявил  премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг.
"Заявляют о каких-то правительствах в изгнании и другом. Хочу четко заявить, чтобы всем было ясно, что в Республике Армения есть одно правительство и оно сидит в этом зале. При необходимости должны быть приняты соответствующие шаги и приняты соответствующие меры, чтобы внешние силы не использовали некоторые круги для создания угрозы Республике Армения. Повторюсь, вольно или невольно - это другой вопрос. Но вопрос, на который должен быть дан ответ. Я сегодня не готов делать выводы по этой теме, но хочу четко заявить, что в Республике Армения никакого другого правительства, кроме правительства РА, не может существовать", - сказал он.
По его словам, если кто-либо в Республике Армения идентифицирует себя как правительство, это проблема нацбезопасности.
"Я надеюсь, что наличие этой проблемы не будет означать, что наши органы не справились со своей работой. Это не просто заявление, произнесенное в микрофон", - заявил Пашинян.