Չեմ բացառում, որ Ադրբեջանն հերթական անգամ հող է նախապատրաստում սադրանքի համար. Ալեն Սիմոնյան 03/27/2024 16:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Չեմ բացառում, որ Ադրբեջանն հերթական անգամ հող է նախապատրաստում սադրանքի համար։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցի ընթացքում ասաց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի՝ այսօր տարածած հայտարարությունը։
«Անշնորհակալ գործ է Ադրբեջանի գործողությունների հետ կապված միանշանակ ինչ-որ մեկնաբանություններ անելը կամ միանշանակ «այո» կամ «ոչ» ասելը»։
Նշենք, որ հայտարարության մեջ նշվում էր, թե Երևանում ռևանշիստական տրամադրությունների ֆոնին Վաշինգտոնի և Բրյուսելի նման բացահայտ հայանպաստ վերաբերմունքը կարող է Հայաստանում վտանգավոր պատրանք ստեղծել, որ ԵՄ-ն և ԱՄՆ-ն կաջակցեն Հայաստանին Ադրբեջանի դեմ հնարավոր սադրանքների հարցում։

Спикер парламента Армении не исключает, что Азербайджан готовит почву для провокации 03/27/2024   16:45  |  Лента новостей
Спикер парламента Армении Ален Симонян не исключает, что Азербайджан в очередной раз готовит почву для провокации. Об этом Симонян сказал в беседе с журналистами в НС, коснувшись заявления МИД Азербайджана в преддверии предстоящей 5 апреля трехсторонней встречи премьер-министра Армении, главы Еврокомиссии и госсекретаря США.
"Давать однозначные комментарии по поводу действий Баку - неблагодарное дело", - сказал Симонян журналист в Национальном Собрании.