Ներգաղթյալների «որս»՝ ՌԴ-ում. ուժայինները մտել են Wildberries-ի պահեստներ, կան տեղեկություններ ձերբակալությունների մասին 03/27/2024   13:14  |  Միջազգային լրահոս
Անվտանգության ուժերը ներխուժել են Էլեկտրոստալում գտնվող Wildberries առցանց խանութի պահեստը։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ ընկերության մամուլի ծառայությանը հղումով։
Ինչպես պարզաբանել են վաճառողի ներկայացուցիչները, ոստիկանության աշխատակիցները միգրացիոն ծառայության աշխատանքի շրջանակներում ստուգում պահեստի աշխատակիցների են փաստաթղթերը։ Պահեստն ինքն աշխատում է բնականոն ռեժիմով, և ընկերությունը օգնություն է ցուցաբերում իրավապահներին։
Ինչպես հայտնում է Shot տելեգրամյան ալիքը, իրավապահները անօրինական ներգաղթյալների են փնտրում Wildberries-ի աշխատակիցների շրջանում։ Ներգաղթի մասին օրենքները խախտելու կասկածանքով արդեն 10 մարդ է բերման ենթարկվել։ Նմանատիպ տեղեկություն է հաղորդում Baza-ն։
17:06 26/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՆերգաղթյալների հետ կեղծ ամուսնություններ կազմակերպելու համար ՌԴ-ում 4 կանայք են ձերբակալվել
16:08 26/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայում ֆուտբոլային խաղի ժամանակ կհարգեն ՌԴ-ում «Կրոկուս»-ի ահաբեկչության զոհերի հիշատակը
14:45 26/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՊատրուշևը գտնում է՝ Ուկրաինան է կանգնած «Կրոկուս»-ի ահաբեկչության հետևում
14:08 26/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԱնկարան Մոսկվային է փոխանցել «Կրոկուս»-ի ահաբեկիչների՝ Թուրքիա այցելած լինելու մասին տեղեկությունը

Силовики начали проверку мигрантов на складе Wildberries в Подмосковье, есть данные о задержанных 03/27/2024   13:32  |  Международные новости
В подмосковной Электростали сотрудники миграционной службы и силовики проверяют документы у работников на складе Wildberries. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу компании.
Как уточнили представители ретейлера, сотрудники полиции проверяют документы у сотрудников склада в рамках работы службы миграции. Сам склад работает в штатном режиме, а компания оказывает содействие правоохранителям.
Как пишет Telegram-канал Shot, полицейские и росгвардейцы ищут среди работников Wildberries нелегалов. По подозрению в нарушении миграционного законодательства уже задержаны 10 человек. Аналогичную информацию приводит Baza, передает "Газета.ru".
17:43 02/11/2021  |  Информационная платформаУ мигрантов по прибытии в Россию могут начать снимать отпечатки пальцев
10:25 06/09/2021  |  Информационная платформаВ России мигрантов с 29 декабря обяжут получать карты с чипом о пройденной дактилоскопии
10:02 09/07/2021  |  Международные новостиМВД России предложило отменить разрешения на временное проживание иностранцев
09:46 28/06/2021  |  КоронавирусВладимир Путин поручил организовать вакцинацию иностранных мигрантов от COVID-19
17:46 23/06/2021  |  Информационная платформаТрудовые мигранты смогут получать разрешения на работу в России онлайн-режиме
15:46 15/06/2021  |  Информационная платформаВладимир Путин продлил до 30 сентября мораторий на выдворение иностранцев из России