Դավիթ Տոնոյանի առեղծվածային պատմությունից հետո բազմաթիվ ազատումներ են եղել համակարգում․ Մինասյան 03/26/2024 11:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Բոլոր այն մարդիկ, որոնք ներգրավված են եղել ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի հետ կապված դեպքին, չեն աշխատում համակարգում։ Այս մասին ԱԺ-ում հայտարարել է ՀՀ արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը։
Հիշեցնենք, որ 2023 թ. օգոստոսի 1–ին ԱԱԾ մեկուսարանից ՀՀ ՊՆ նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանին ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին տեղափոխման ճանապարհին Տոնոյանը խնդրել է ուղեկցողներին, որ թույլ տան կարճ ժամանակով տեսակցել մորը: ՔԿ ծառայության պետը Դավիթ Տոնոյանին թույլատրել է տեսակցել մորը, ինչից հետո ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից։
Գրիգոր Մինասյանը նշեց, որ Դավիթ Տոնոյանի հետ կապվածը առեղծվածային պատմություն էր, որի պատճառով բազմաթիվ ազատումներ են եղել համակարգում։
«Այս պատմության մեջ ականատես ենք եղել բազմաթիվ, այսպես ասած, տարօրինակությունների, քանի որ ինչ-որ մի բան այն չէր։ Դրա արդյունքում եղավ ծառայողական քննություն, եղան կարգապահական տույժեր և եղան հեռացումներ»,- ասաց Մինասյանը։

После загадочной истории с Давидом Тонояном последовало много увольнений в системе - Минасян 03/26/2024   12:20  |  Лента новостей
Все причастные к инциденту, связанному с бывшим министром обороны Армении Давидом Тонояном, больше не работают в системе. Об этом в Национальном Собрании заявил министр юстиции РА Григор Минасян.
Напомним, 1 августа 2023 года по дороге из изолятора СНБ на заседание следственной комиссии НС экс-министр обороны Армении попросил сопровождавших его разрешить ему ненадолго навестить мать. Начальник УИУ разрешил Давиду Тонояну проведать мать, после чего он был освобожден от занимаемой должности.
Григор Минасян отметил, что случившееся с Давидом Тонояном – загадочная история, за которой последовали массовые увольнения.
"В связи с этой историей мы стали очевидцами многих так называемых странностей, поскольку что-то тут было не так. В итоге было проведено служебное расследование, последовали дисциплинарные взыскания и увольнения", - сказал Минасян.
16:03 10/01/2024  |  Лента новостейЭкс-министр обороны Армении Давид Тоноян останется под стражей: суд отклонил ходатайство защиты