Վարչապետին է ներկայացվել Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի 2023 թ. գործունեության հաշվետվությունը 03/26/2024 16:47 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ներկայացվել է Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի 2023 թվականի գործունեության հաշվետվությունը:
Վարչապետին զեկուցվել են կոմիտեի կողմից նախորդ տարվա ընթացքում իրականացված աշխատանքները, մասնավորապես, ռազմարդյունաբերական համալիրի կարողությունների զարգացման, տեղական ձեռնարկությունների հետ համագործակցության, ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրման և այլ ուղղություններով:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է ոլորտի՝ ռազմավարական նշանակություն ունենալու փաստը և կարևորել կոմիտեի արդյունավետ գործունեությունը՝ ռազմարդյունաբերական կարողությունների, սպառազինության և տեխնիկայի արտադրության շարունակական զարգացման ու առկա ներուժի ընդլայնման համատեքստում:

Пашиняну отчитались о деятельности Военно-промышленного комитета Армении за 2023 год 03/26/2024   17:49  |  Лента новостей
Премьер-министру Армении Николу Пашиняну представлен отчет о деятельности Военно-промышленного комитета министерства высокотехнологической промышленности за 2023 год. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
Премьер-министру было доложено о проделанной Комитетом за минувший год работе, в частности, по части развития потенциала оборонно-промышленного комплекса, сотрудничества с местными предприятиями, внедрения современных технологий в отрасли и др.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул тот факт, что данная отрасль имеет стратегическое значение, и отметил важность эффективной деятельности Комитета в контексте продолжительного развития военно-промышленного потенциала, производства вооружений и техники и расширения существующего потенциала.
17:52 25/01/2024  |  Лента новостейПашинян назначил нового главу Военно-промышленного комитета Армении