Երևանը չի կարող գտնել Ռուսաստանից ավելի հայամետ մեկին. Կարասին 03/22/2024 13:39 | Քաղաքական
ՌԴ Դաշնային խորհրդի միջազգային հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Գրիգորի Կարասինն ասել է, որ Երևանը չի կարող գտնել ավելի հայամետ մեկին, քան Ռուսաստանն է։
«Հաշվի առնելով Հայաստանին Մոսկվայից հնարավորինս օտարելու Արևմուտքի ակնհայտ և ներխուժող ջանքերը, ես ստիպված եմ էմոցիոնալ կերպով նշել, որ լայն իմաստով Երևանը չի կարող գտնել Ռուսաստանից ավելի հայամետ որևէ մեկին»,- գրել է Կարասինը իր տելեգրամյան ալիքում։
Նրա խոսքով՝ դրա պատճառները բազմաթիվ են՝ պատմությունից ու արյունակցական կապերից մինչև տարածաշրջանային անվտանգության առաջնահերթություններ։

Никого более проармянского, чем Россия, Еревану не найти - Карасин 03/22/2024   09:32  |  Политика
Председатель комитета Совета Федерации РФ по международным делам Григорий Карасин  заявил, что никого более проармянского, чем Россия, Еревану не найти.
"С учётом очевидных и навязчивых усилий Запада максимально отдалить Армению от Москвы, вынужден эмоционально заметить, что никого, в широком смысле, более проармянского, чем Россия, Еревану не найти", - написал Карасин в своем Telegram-канале.
По его словам, причин для этого множество – от истории и кровных связей до приоритетов региональной безопасности.