ԱԺ-ն օրակարգը սպառեց մեկ օրում. ընդդիմադիր պատգամավորի հեղինակած օրինագիծն ընդունվեց միաձայն 03/20/2024   11:00  |  Քաղաքական
ԱԺ-ն օրակարգը սպառեց մեկ օրում։ Օրակարգում ընդգրկված էր 20 հարց։
Խորհրդարանն առավոտյան հավաքվել էր միայն , որպեսզի քվեարկի քննարկված նախագծերը, որոնք բոլորն էլ ընդունվեցին: Դրանցից միայն մի օրինագիծ ՝ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանի ներկայացրած «Պատմության և մշակույթի անշարժ հուշարձանների պատմական միջավայրի պահպանության և օգտագործման մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը առաջին ընթերցմամբ ընդունելու մասին հարցը ՝ ընդունվեց միաձայն` 83 ձայնով , մյուս որոշումները կայացվեցին ընդդիմադիրների ձեռնպահ քվերկությամբ։
Ընդունվեց նաև Կառավարության կողմից ներկայացված «ՀՀ և ԵՄ միջև Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության կարգավիճակի մասին վավերացնելու մասին օրենքի նախագիծը»։
ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը քվերկությունից հետո հիշեցրեց. « կհանդիպենք նորից 16.30-ին կառավարության հետ հարցուպատասխանի համար»:
10:32 29/02/2024  |  ՔաղաքականԱԺ նիստը շարունակվում է. ուղիղ
10:17 28/02/2024  |  ՔաղաքականՇարունակվում է Ազգային ժողովի նիստը. ինչ հարցեր են քննարկվում այսօր՝ ուղիղ
10:12 27/02/2024  |  ՔաղաքականԱզգային ժողովը նիստ է հրավիրել. ուղիղ
10:39 08/02/2024  |  ՔաղաքականԱԺ-ն շարունակում է քննարկել Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական պալատի դատավորի ընտրության հարցը
14:31 07/02/2024  |  ՔաղաքականԱԺ-ն շարունակում է քննարկել աղմկահարույց օրինագծերը. ուղիղ
10:22 07/02/2024  |  ՔաղաքականԱԺ-ն շարունակում է նիստը. ինչ է քննարկվում այսօր. ուղիղ
14:27 06/02/2024  |  ՔաղաքականՇարունակվում է ԱԺ նիստը. ուղիղ
10:27 06/02/2024  |  ՔաղաքականԱԺ-ն վերսկսել է հերթական նիստերը. օրակարգում նաև ԲԴԽ անդամի ընտրության հարցն է
16:58 16/01/2024  |  ՔաղաքականԶարմանալին այն է, որ հակաիրավական գործողություն կատարած ոստիկանները պարզապես նկատողություն են ստանում կամ, ծայրահեղ դեպքում, հեռացվում համակարգից. Մելքոնյան

Парламент Армении единогласно принял предложенный оппозицией законопроект 03/20/2024   11:11  |  Политика
Национальное Собрание Армении исчерпало повестку дня заседания, куда были включены 20 вопросов, в один день.
Депутаты парламента собрались утром, чтобы проголосовать за ранее рассмотренные проекты. Все они были приняты. Один из них – это представленный депутатом НС от блока "Армения" Лилит Галстян проект о внесении изменений и дополнений в закон «Об охране и использовании недвижимых памятников истории и культуры и исторической среды». Он был принят в первом чтении единогласно. Проект поддержали 83 депутата. При принятии остальных решений оппозиционеры воздержались.
Парламент Армении также ратифицировал проект соглашения между Республикой Армения и Евросоюзом о статусе наблюдательной миссии ЕС в Армении.
17:31 15/03/2024  |  Лента новостейАрмения подпишет новый документ о сотрудничестве с Евросоюзом
09:41 15/03/2024  |  Лента новостейАрмения может подать заявку на вступление в Евросоюз, заявил представитель ЕС
11:46 14/03/2024  |  Лента новостейПашинян предложил провести широкую дискуссию по теме подачи заявки на получение Арменией статуса кандидата в члены ЕС
09:16 14/03/2024  |  Лента новостейЕвропарламент принял резолюцию с предложением рассмотреть возможность заявки Армении на членство в ЕС