Սյունիքի մարզում 4 մարդու կյանք խլած ավտովթարի հանգամանքները պարզվում են քրեական վարույթի շրջանակներում. Գոռ Աբրահամյան 03/19/2024 14:02 | Արտակարգ պատահարներ
Ոստիկանությունից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ 2024թ. մարտի 19-ին՝ ժամը 05:40-ի սահմաններում, Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 207-րդ կիլոմետր հատվածում միմյանց են բախվել Վայոց Ձորի մարզի 38-ամյա բնակչի կողմից վարած «VAZ 21063» մակնիշի և Սյունիքի մարզի 39-ամյա բնակչի կողմից վարած «Opel Astra 1.6» մակնիշի ավտոմեքենաները։
Բախման պատճառով «VAZ 21063» մակնիշի ավոմեքենայում բռնկվել է հրդեհ, որի հետևանքով վերջինիս վարորդը ստացել է մարմնական վնասվածքներ և տեղափոխվել Սիսիանի բժշկական կենտրոն, իսկ 4 ուղևորները՝ նրա 35-ամյա կինը, 11-ամյա որդին, կնոջ 68-ամյա հորեղբայրը և վերջինիս 67-ամյա կինը, ստացած այրվածքներից տեղում մահացել են: Այս մասին հայտնում է ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Նշված ողբերգական դեպքի առթիվ Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Սիսիանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Կատարվել է դեպքի վայրի, տրանսպորտային միջոցների և դիակների զննություններ, նշանակվել են դատաբժշկական և դիակի դատաբժշկական փորձաքննություններ։
Դեպքի հանգամանքները պարզելուն ուղղված հանձնարարություն է տրվել Ոստիկանությանը:
Քրեական վարույթով նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում վթարի և ավտոմեքենայում հրդեհի առաջացման պատճառները և այլ հանգամանքները պարզելու նպատակով։

СК Армении выясняет обстоятельства ДТП в Сюнике, унесшего жизни четырех человек 03/19/2024   15:19  |  Чрезвычайное просшествие
Следственный комитет Армении выясняет обстоятельства ДТП в Сюникской области Армении, унесшего жизни четырех человек.
Как сообщили в СК Армении, 19 марта около 05:40 из полиции поступило сообщение о том, что на 207-м километре трассе Ереван-Мегри столкнулись "ВАЗ 21063", за рулем которого был 38-летний житель Вайоц Дзора, и Opel, которым управлял 39-летний житель Сюника.
"Из-за столкновения в первом автомобиле произошло возгорание, вследствие чего четверо пассажиров - 35-летняя жена водителя, 11-летний сын, 68-летний дядя жены и его 67-летняя супруга скончались на месте от полученных ожогов. А водитель с телесными повреждениями был доставлен в медцентр Сисиана", - сообщил пресс-секретарь СК Гор Абрамян.
По факту трагического ДТП инициировано уголовное производство по ч. 3 ст. 342 УК РА. Произведены осмотры места происшествия, транспортных средств и тел погибших, назначена судебно-медицинская экспертиза. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры для установления причин аварии и возгорания в автомобиле, а также других обстоятельств.