Բորիս Բախշիյանը նշանակվել է Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր 03/18/2024 23:35 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահի հրամանգրով Բորիս Բախշիյանը նշանակվել է Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր:
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 6-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2024 թվականի մարտի 14-ի ԲԴԽ-24-Ո-59 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը.
Բորիս ԲԱԽՇԻՅԱՆԻՆ նշանակել Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր»,- ասվում է հրամանագրում:

Борис Бахшиян назначен судьей суда первой инстанции Араратской и Вайоцдзорской областей Армении 03/19/2024   11:24  |  Лента новостей
Борис Бахшиян назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции Араратской и Вайоцдзорской областей Армении. Указ о назначении 18 марта подписал президент Армении Ваагн Хачатурян на основании предложения, представленного решением ВСС от 14 марта 2024 года.
15:12 15/02/2024  |  Лента новостейСудью Бориса Бахшияна восстановили в должности, прокуратура официально принесла ему извинения - адвокат
13:32 24/01/2024  |  Возмещение морального ущербаСудья Борис Бахшиян требует возмещения ущерба от незаконного преследования против него
16:24 30/03/2022  |  Судебный репортажСуд в Ереване продлил арест судье Борису Бахшияну
13:16 23/03/2022  |  Лента новостей"За что?" - адвокат выразил недоумение по поводу продолжающего ареста судьи Бахшиняна
12:57 07/02/2022  |  Лента новостей"Демократия скатилась в пропасть": адвокат прокомментировал решение суда об аресте судьи Бориса Бахшияна