Նոր թռիչքներ ենք բացում Աստանայի և Երևանի միջև. Ղազախստանի ԱԳՆ 03/18/2024   13:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում գրանցված է ավելի քան 100 ձեռնարկություն, որոնք ունի ղազախական կապիտալ, իսկ Ղազախստանում կա ավելի քան 435 ընկերություն, որոնք ունեն հայկական կապիտալ, ինչպես նաև կա 76 հայ-ղազախական ընկերություն։
Այս մասին այսօր ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Ղազախստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մուրատ Նուրտլեուն՝ ընդգծելով, որ 2 երկրների ԱԳՆ-ների միջև ստորագրել են համագործակցության 2024-25 թթ ծրագիրը, որը կարևոր է երկու երկրների համագործակցությունն ուժեղացնելու և ճշգրտելու համար։
«Ձեռնարկատերերի և քաղաքացիների առավել սերտ համագործակության համար մենք նոր թռիչքներ են բացում Աստանայի և Երևանի միջև»,-տեղեկացրեց Մուրատ Նուրտլեուն ։

Глава МИД Казахстана анонсировал запуск новых рейсов между Ереваном и Астаной 03/18/2024 13:56 | Лента новостей
В Армении зарегистрировано более 100 организаций с казахстанским капиталом, а в Казахстане - свыше 435 компаний с армянским капиталом, есть также 76 армяно-казахстанских компаний. Об этом в понедельник заявил министр иностранных дел Казахстана Мурат Нуртлеу на совместной пресс-конференции с главой МИД Армении Араратом Мирзояном в Ереване.
Он отметил, что между МИД двух стран подписана программа сотрудничества на 2024-2025 гг., которая важна для укрепления взаимодействия между Арменией и Казахстаном.
"Для более тесного сотрудничества между предпринимателями и гражданами в целом мы открываем новые рейсы между Астаной и Ереваном", - сообщил глава МИД Казахстана.