Ադրբեջանի արտգործնախարարը Լուի Բոնոյի հետ քննարկել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի մի շարք ասպեկտներ 03/18/2024   15:27  |  Քաղաքական
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն այսօր հանդիպել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի Կովկասում բանակցությունների գծով գլխավոր խորհրդական Լուի Բոնոյի հետ։
Ինչպես հայտնել են այդ երկրի ԱԳՆ-ից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության օրակարգը և հեռանկարները, տարածաշրջանում առկա իրավիճակը, ինչպես նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի մի շարք ասպեկտներ։
Նախարար Ջեյհուն Բայրամովն ուշադրություն է հրավիրել Մյունխենի անվտանգության համաժողովից և Բեռլինում կայացած հանդիպումներից բխող հարցերին, խաղաղ գործընթացում Ադրբեջանի ակնկալիքներին և գործընթացի շրջանակներում բաց մնացած հարցերի վերաբերյալ Ադրբեջանի դիրքորոշմանը։
14:44 18/03/2024  |  ՔաղաքականԿա պատմական հնարավորություն առաջ մղելու հայ-ադրբեջանական խաղաղության օրակարգը. Բայրամով
18:50 29/02/2024  |  ՔաղաքականՋեյհուն Բայրամովը Թոմաս Բագերի հետ քննարկել է Հայաստանի հետ խաղաղության գործընթացի հեռանկարները
18:17 14/02/2024  |  ՔաղաքականԱդրբեջանի ԱԳ նախարարն ընդունել է Իգոր Խովաևին
16:55 02/02/2024  |  ՔաղաքականԲայրամովը չեխ պաշտոնյային զգուշացրել է, որ Հայաստանին ռազմական օգնություն չցուցաբերեն

Байрамов и Луи Боно обсудили ряд аспектов процесса нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном 03/18/2024 15:42 | Политика
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов 18 марта встретился с главным советником Госдепартамента США по переговорам на Кавказе Луи Боно.
Как сообщили в МИД этой страны, "в ходе встречи были обсуждены повестка дня и перспективы двустороннего и многостороннего сотрудничества между Азербайджаном и США, текущая ситуация в регионе, а также ряд аспектов процесса нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией".
Сообщается, что "Байрамов довел до сведения вопросы, вытекающие из Мюнхенской конференции по безопасности и встреч, проведенных в Берлине, ожидания Азербайджана в мирном процессе, позицию Баку по вопросам, которые остаются открытыми в рамках процесса".