Շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ և մառախուղ, լեռնային գոտիներում՝ թաց ձյան տեսքով 03/15/2024 12:53 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Երևանում մարտի 15-ի երեկոյան ժամերին, 16-17-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև։ Մարտի 16-ին սպասվում է քամու ուժգնացում 12-15մ/վ արագությամբ։
Մարզերում մարտի 15-ի ցերեկը, 17-ի գիշերը առանձին շրջաններում, 16-ին, 18-20-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ և մառախուղ, լեռնային գոտիներում՝ թաց ձյան տեսքով։
Քամին՝ հարավարևմտյան 3-6մ/վ, մարտի 15-ի ցերեկը, 16-17-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-17մ/վ արագությամբ:

Осадки, туман, местами мокрый снег: синоптики рассказали погоде в Армении на ближайшие дни 03/15/2024 15:45 | Информационная платформа
В Ереване 15 марта вечером, а также 16-17 марта временами пройдут кратковременные дожди. 16 марта прогнозируется усиление ветра до 12-15 м/сек.. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО "Центр гидрометеорологии и мониторинга" министерства окружающей среды Армении.
В ряде регионов Армении сегодня днем и в ночь на 17-е марта, а также завтра и 18-20 марта в большинстве областей республики ожидаются туман и осадки, в горных районах – в виде мокрого снега.
Ветер – юго-западный, до 3-6 м/сек. Завтра днем и 16-17 марта местами ожидается усиление ветра до 14-17 м/сек.