Ես որևէ կուսակցության անդամ չեմ և որևէ կուսակցության հայտ չեմ ներկայացրել․ Առուշանյան 03/14/2024   13:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը հայտարարում է՝ որևէ կուսակցության անդամ չեմ և որևէ կուսակցության հայտ չեմ ներկայացրել։
«Ես քրիստոնյա Հայ եմ, իմ կուսակցությունն իմ Հայրենիքն է, իմ առաքելությունը՝ Հայի դարավոր թշնամուն պատժելը, պահի հրամայականը՝ մեր Հայրենիքի պաշտպանությունը։
Ես որևէ կուսակցության անդամ չեմ և որևէ կուսակցության հայտ չեմ ներկայացրել։ Շրջանառվող տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Առուշանյանը։
Հիշեցնենք, որ «Ժողովուրդ» օրաթերթն այսօր գրել էր, որ ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը դիմում է ներկայացրել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանն անդամակցելու համար։
«Ըստ մեր տեղեկությունների՝ Առուշ Առուշանյանի ՔՊ-ական դառնալը շատ լուրջ ճնշումների հետևանք է, քանի որ Առուշ Առուշանյանի նկատմամբ ՔՊ-ն՝ ի դեմս Նիկոլ Փաշինյանի, բազմիցս ռեպրեսիաներ է կիրառել։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը կապ հաստատեց Առուշ Առուշանյանի հետ, որը մեզ հորդորեց նման հարցերով իրեն չզանգել և չանհանգստացնել։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Առուշանյանի՝ ՔՊ-ական դառնալու գործում իր ներդրումն ունի նաև Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը»,- գրել էր ԶԼՄ-ն։
07:51 14/03/2024  |  ՄամուլԳորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը կանդամագրվի՞ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը. «Ժողովուրդ»
23:23 13/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱռուշ Առուշանյանը զրկվել է վարորդական իրավունքից. ՆԳՆ-ն լռում է
17:11 13/03/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևանի գնդի պարեկներն իրականացրել են «0-ներիդ վրա չխաբնվես» օպերացիա. Գորիսի քաղաքապետը, ով եղել է խմած, «000 OO 00» համարանիշներով «յաշիկ»-ով տեղափոխվեց «պլաշչադկա»
20:34 11/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎերաքննիչ դատարանը մերժեց դատախազին. Առուշ Առուշանյանի արդարացման վճիռը չի բեկանվել
18:46 26/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱռուշ Առուշանյանը ներկայացել է դատախազություն. Ունեցվածքի ծագումնաբանությունն ուսումնասիրվել է խոշորացույցով
17:28 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունն ուսումնասիրել է Գորիսի համայնքապետի գույքի ծագման աղբյուրը. Առուշանյանը հրավիրվել է դատախազություն
19:06 29/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՈրևէ կուսակցության չեմ սատարում, իսկ իմ հայացքներում ոչինչ չի փոխվել, բայց պատասխանատու եմ 30.000 բնակչի համար. Առուշանյանի արձագանքը՝ իր անձի շուրջ ծավալվող խոսակցություններին
10:02 25/08/2023  |  ՄամուլՈվ է նշանակվել Առուշանյանի մրցակցի փոխարեն. «Հրապարակ»
23:52 20/08/2023  |  ՔաղաքականՇատ ուղիղ եմ ասում, որ հեռու մնան, եթե չեն ուզում իրենց պոդեզդի դեմը ծնոտի խնդիր ունենան. Առուշանյան

Мэр Гориса Аруш Арушанян заявил, что не подавал заявления на вступление в ряды какой-либо партии 03/14/2024   14:10  |  Лента новостей
Глава общины Горис Аруш Арушанян заявил, что не является членом какой-либо партии и не подавал заявления на вступление в ряды какой-либо партии.
"Я армянин, исповедующий христианство. Моя партия – моя Родина. Моя миссия - покарать векового врага армянского народа. Императивом сейчас является защита Родины. Я не являюсь членом какой-либо партии и не подавал заявления на вступление в ряды какой-либо партии. Муссируемые сведения не соответствуют действительности", - написал Арушанян на своей странице в Facebook.
Напомним, ранее газета "Жоговурд" со ссылкой на имеющуюся у нее эксклюзивную информацию писала, что глава общины Горис Сюникской области Армении Аруш Арушанян подал заявление о вступлении в правящую партию "Гражданский договор".
"По нашим сведениям, желание Аруша Арушаняна стать членом "ГД" вызвано весьма серьезным давлением на него", - говорилось в публикации.
Сам Аруш Арушанян в ответ на просьбу "Жоговурд" прокомментировать эти сведения призвал не беспокоить его по таким вопросам.
По сведениям газеты "Жоговурд", свою лепту в дело вступления Арушаняна в ряды ГД  внес и губернатор Сюникской области Роберт Гукасян.
10:38 14/03/2024  |  ПрессаГазета "Жоговурд" узнала о возможном вступлении главы Гориса Аруша Арушаняна в ряды правящей партии Армении
17:46 22/12/2023  |  Лента новостейПрокуратура изучает источник происхождения имущества мэра Гориса: Арушаняна пригласили в ведомство