Սնուպ Դոգի համերգի անցկացման նոր ժամկետներ են քննարկվում. Ժաննա Անդրեասյան 03/14/2024   15:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Համաշխարհային հայտնի հիփ–հոփ արտիստ Սնուպ Դոգի համերգի նոր ժամկետներ են քննարկվում։ Այդ մասին լրագրողներին այսօր հայտնել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը։
Հիշեցնենք , որ մինչ Արցախի հայրենազրկման օրերը համացանցում և լրատվամիջոցներով ակտիվորեն քննակվում էր , որ Կառավարությունն ավելի քան 2 միլիարդ ՀՀ դրամ է (մոտ 6 միլիոն դոլար) հատկացրել Երեւանում Սնուպ Դոգի համերգը կազմակերպելու համար։
Միջոցառումը տեղի պետք է ունենար սեպտեմբերի 23-ին՝ «Հրազդան» մարզադաշտում:
Այն հետաձգվել էր Արցախում Ադրբեջանի ցեղասպան գործողությունների պատճառով։
18:15 19/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍնուփ Դոգի չկայացած համերգի համար 6 մլն դոլար է տալիս, իսկ մեր թոշակները չի վճարում, ես ինչով ապրեմ 3 ամիս. Արցախից տեղահանված
12:52 07/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍնուփ Դոգի համերգը տեղի ունենալու է հաջորդ տարի, այժմ բանակցվում են ժամկետները. ԿԳՄՍ նախարար
11:00 05/09/2023  |  ԱնցուդարձԵս խաղաղություն եմ բերում. Սնուփ Դոգը համերգին ընդառաջ ուղերձ է հղել Հայաստանի ու Արցախի հայերին
20:32 29/07/2023  |  ՄեկնաբանությունԿամ մեդիագրագետ չեն, կամ ստեր տարածելով են զբաղված. Թունյանը՝ Սնուփ Դոգի համերգին 23 մլն դոլար ծախսելու լուրերի մասին
12:43 29/07/2023  |  ԱնցուդարձԿառավարությունը հերքում է լուրերը, թե ռեփեր Snoop Dogg-ի համերգի համար 23 միլիոն դոլար է հատկացրել

Андреасян ответила на вопрос, есть ли новости по отмененному концерту Снуп Догга в Ереване 03/14/2024   15:29  |  Лента новостей
Обсуждается новая дата отложенного в сентябре концерта американского рэпера Снуп Догга(Snoop Dogg) в Ереване. Об этом заявила министр образования, науки, культуры ис порта Армении Жанна Андреасян в беседе с журналистами в четверг, 14 марта.
Напомним,  до широкомасштабной агрессии Азербайджана против Арцаха этнической чистки в республике в соцсети и СМИ активно обсуждалось, что правительство выделило 2 миллиарда драмов(около 6 млн. долларов) на организацию концерта Снуп Догга в Ереване.
Концерт должен был состояться 23 сентября на стадионе «Раздан». Он был отложен из-за геноцидальных действий Азербайджана в Арцахе.