Պաշտոնապես տեղեկատվություն չեմ ստացել, որ Լարսի փակ լինելը քաղաքական դրդապատճառներ ունի. Պապոյան 03/07/2024   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ես պաշտոնապես տեղեկատվություն չեմ ստացել այն մասին, որ Լարսի փակ լինելը քաղաքական դրդապատճառներ ունի։ Այս մասին կառավարության մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց էկոնոմիկայի նորանշանակ նախարար Գևորգ Պապոյանն՝ անդրադառնալով այն դիտարկմանը, թե Լարսում բեռնատարների վարորդներին ասել են, որ այլևս չեն կարողանալու ապրանքներն արտահանել ՌԴ, իսկ դրա պատճառների մասին պետք է ՀՀ կառավարությունից հարցնել։
Անդրադառնալով Գեղարքունիքում նախօրեին տեղի ունեցած բողոքի ակցիային, որի ընթացքում գյուղացիները պահանջում էին աջակցել տեղական կարտոֆիլի և կաղամբի իրացմանը՝ Պապոյանն ասաց, որ այսօր իր մոտ խորհրդակցություն է տեղի ունեցել։ «Մի բան կարող եմ ասել, երբ նայում ենք, թե ինչ սպառում ունենք և գյուղացիների մոտ ինչ ծավալ է մնացել, ապա պարզ է դառնում, որ դրանք այնպիսի ծավալներ են, որ Հայաստանում կարող ենք սպառել։ Մենք ամեն ամիս Հայաստանում մինչև 30 000 տ սպառում ունենք։ Այլ հարց է, որ մենք ունենք լուրջ գնանկում, օրինակ կարտոֆիլի և կաղամբի դեպքում դա ակնհայտ է։ Մի դեպքում բնական է, որ արտադրողներն ուզում են թանկ իրացնել, իսկ սպառողն ուզում է էժան ձեռք բերել։ Ամեն դեպքում ներմուծման ծավալներն այնպիսին չեն , ինչպես ներկայացվում են»։
18:19 04/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԴադարեցվել են Գևորգ Պապոյանի՝ պատգամավորի լիազորությունները
16:21 26/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանը մանդատից հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
11:05 07/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատությունը անհրաժեշտություն է բոլորիս համար.Գևորգ Պապոյանը ԱԺ նիստին պատմեց «Չարի վերջը» հեքիաթը
15:50 23/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջարկվում է Երևանում 10 և ավելի աշխատողներ ունեցող գործատուների աշխատողների աշխատավարձը վճարել անկանխիկ տարբերակով

У министра экономики Армении нет официальных сведений о закрытии дороги в Россию по политическим соображениям 03/07/2024   14:28  |  Лента новостей
Новый министр экономики Армении Геворк Папоян заявил об отсутствии у него официальных сведений о политической подоплеке закрытия дороги через Верхний Ларс. Об этом Папоян заявил в беседе с журналистами в четверг в ответ на просьбу журналиста прокомментировать разговоры о том, что водителям на "Ларсе" с российской стороны заявили, что больше не смогут экспортировать товары в РФ, а о причинах следует интересоваться в правительстве РА.
"Я как министр не получал официально подобных сведений, у меня нет какой-либо информации, которая имела бы отношения к сведениям, высказанным вами", - сказал Папоян, обращяясь к журналисту.
В целом, по его словам, диверсификация экономики и внешней торговли Армении нацелена не на то, чтобы сменить одного крупного партнера другим, а на то, чтобы таких крупных партнеров стало больше.
"Переговоры с другими странами ведутся всегда и будут дальше вестись. Недавний пример - визит премьер-министра в Египет, где на повестке дня была не только политическая, но и громадная экономическая составляющая…Мы должны работать по всем направлениям", - сказал Папоян.