ԱԺ-ում Գեւորգ Պապոյանին կփոխարինի Դավիթ Կարապետյանը. ԿԸՀ 03/07/2024   15:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մարտի 7-ին հրավիրել էր հերթական նիստ։ Նիստի օրակարգում ԱԺ նախագահի՝ մարտի 4-ին ԿԸՀ ուղարկած արձանագրությունն էր, որի համաձայն «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը մանդատից հրաժարվելու դիմում էր ներկայացրել։
ԿԸՀ արձանագրությամբ՝ պատգամավոր է գրանցվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համամասնական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածու Դավիթ Գուրգենի Կարապետյանը։
13:49 07/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Պապոյանը՝ էկոնոմիկայի նախարարությունում համակարգային կոռուպցիայի մասին
13:47 07/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտոնապես տեղեկատվություն չեմ ստացել, որ Լարսի փակ լինելը քաղաքական դրդապատճառներ ունի. Պապոյան
18:19 04/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԴադարեցվել են Գևորգ Պապոյանի՝ պատգամավորի լիազորությունները
16:21 26/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանը մանդատից հրաժարականի դիմում է ներկայացրել

Стало известно, кто сменит Геворка Папояна в парламенте Армении 03/07/2024   15:50  |  Лента новостей
Центральная избирательная комиссия 7 марта созвала очередное заседание. На повестке дня заседания – направленный в ЦИК 4 марта протокол председателя НС, согласно которому депутат от фракции "Гражданский договор" Геворк Папоян подал прошение об отказе от мандата.
Согласно протоколу ЦИК, депутатом был зарегистрирован следующий кандидат в пропорциональном списке партии "Гражданский договор" Давид Гургенович Карапетян.
Напомним, Геворк Папоян недавно был назначен министром экономики Армении, сменив на этом посту Ваана Керобяна.
00:33 17/06/2019  |  ПолитикаПартия Никола Пашиняна избрала председателя и членов правления
15:17 14/06/2019  |  Лента новостейВаан Костанян рассказал о повестке предстоящего съезда правящей партии