Վարչապետ Փաշինյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Եգիպտոս 03/05/2024   13:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կահիրեի միջազգային օդանավակայանում ՀՀ վարչապետին դիմավորել է Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլը: Դիմավորման պաշտոնական արարողության շրջանակում հնչել են երկու երկրների օրհներգերը, այնուհետև վարչապետները ողջունել են պատվիրակությունների անդամներին:
Այսօր վարչապետ Փաշինյանն առանձնազրույց կունենա Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆատահ Ալ-Սիսիի հետ, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա նաև Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլի, Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղար Ահմեդ Աբդուլ Ղեյտի, Ղպտի Ուղղափառ եկեղեցու առաջնորդ, Ալեքսանդրիայի Պապ և Սուրբ Մարկոսի աթոռի պատրիարք Թավադրոս Երկրորդի, Ալ-Ազհարի գերագույն Իմամ, շեյխ Ահմեդ Մուհամմադ Ալ-Տալիբի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Եգիպտոսի առևտրաարդյունաբերական պալատների ֆեդերացիա, որտեղ կկայանա հանդիպում եգիպտացի գործարարների հետ:
08:14 05/03/2024  |  ՄամուլԿառավարությունը մի ողջ թաղամաս հանրային գերակա շահ է ճանաչել․«Հրապարակ»
18:36 04/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների զարգացման խորհրդի առաջին նիստը
15:15 04/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է ՀԲ Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի փոխնախագահին

Премьер Армении прибыл в Египет с официальным визитом 03/05/2024   14:08  |  Лента новостей
Об этом сообщает пресс-служба премьер-министра РА.  В международном аэропорту Каира Пашиняна встретил премьер-министр Египта Мустафа Мадбул. В рамках официальной церемонии встречи прозвучали гимны двух стран, а затем премьер-министры приветствовали членов делегаций.
Сегодня премьер-министр Армении проведет переговоры с президентом Египта Абдель Фаттахом Ас-Сиси в формате тет-а-тет, а затем встреча продолжится в расширенном составе.
Премьер-министр Армении проведет встречи с премьер-министром Египта Мустафой Мадбули; генеральным секретарем Лиги арабских государств Ахмедом Абу аль-Гейтом; патриархом Коптской православной церкви, Папой Александрийским и Патриархом Престола святого Марка во всей Африке и на Ближнем Востоке Тавадросом (Феодором) Вторым; Верховным имамом Аль-Азхара, шейхом Мухаммадом Ахмадом Ат-Тайебом.
Никол Пашинян посетит Федерацию торгово-промышленных палат Египта, где проведет встречу с египетскими предпринимателями.
16:35 23/07/2020  |  Лента новостейПашинян поздравил президента Египта с Национальным праздником страны