Ադրբեջանցի վանդալները ձևափոխում են Արցախ բանկի գլխամասային գրասենյակի շենքը և թալանում են Արցախի Ազգային ժողովի շենքը 03/03/2024 12:58 | Մեկնաբանություն
Ադրբեջանը շարունակում պետական մակարդակով ոչնչացնել և յուրացնել ոչ միայն բռնազավթված Արցախի մշակութային ժառանգությունը այլ նաև պետական և մասնավոր կառույցների շենքերը։ Այս մասին գրել է Հայքի մշակույթի Օմբուդսմեն Հովիկ Ավանեսովը․
«Ադրբեջանական սոցցանցային հարթակներում հրապարակված հերթական տեսանյութից երևում է, որ ադրբեջանցի վանդալները ձևափոխում են Արցախ բանկի գլխամասային գրասենյակի շենքը և թալանում են Արցախի Ազգային ժողովի շենքը։

Варварство нон-стоп: Азербайджан меняет облик головного офиса Арцахского банка и грабит здание парламента 03/04/2024   09:19  |  Геноцид в Арцахе
Азербайджан продолжает на государственном уровне уничтожать и присваивать не только захваченное культурное наследие Арцаха, но и здания государственных и частных структур. Об этом написал Омбудсмен по защите культуры Айка Овик Аванесов.
"На очередном видео, опубликованном на азербайджанских платформах соцсетей видно, как азербайджанские вандалы меняют облик здания головного офиса Арцахского банка и грабят здание Национального собрания", - написал он на своей странице в Facebook.