Իրանը դեմ է տարածաշրջանի միջազգային սահմանների ցանկացած փոփոխության. Քանանի 03/04/2024 16:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Իրանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Նասեր Քանանին վերահաստատել է իրանական կողմի այն դիրքորոշումը, որ իրենց համար անընդունելի է ցանկացած աշխարհաքաղաքական փոփոխություն, որը կհանգեցնի տարածաշրջանի միջազգային սահմանների փոփոխության:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ISNA գործակալությունը՝ մեջբերելով խոսնակի պատասխանը մամուլի ասուլիսի ընթացքում հնչած հարցին այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցք»-ի վերաբերյալ:
«Իրանի դիրքորոշումն այս հարցի վերաբերյալ բազմիցս հայտարարվել է: Այդ դիրքորոշման մեջ փոփոխություն չի եղել և չի լինի»,- նշել է Քանանին:

Иран против любых изменений международных границ стран региона - Канани 03/04/2024   17:11  |  Лента новостей
Пресс-секретарь МИД Ирана Насер Канани подтвердил позицию иранской стороны о том, что любые геополитические изменения, которые привели бы к изменению международных границ стран региона, для них неприемлемы.
Об этом, как передает «Арменпресс», сообщает агентство ISNA со ссылкой на ответ спикера на вопрос, заданный в ходе пресс-конференции относительно так называемого «зангезурского коридора».
Насер Канани заявил, что позиция Ирана по этому вопросу озвучивалась неоднократно, и в этой позиции не было и не будет изменений.