Հայաստան կայցելի Հունաստանի պաշտպանության նախարարը 03/01/2024 21:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Առաջիկա շաբաթվա ընթացքում Հայաստանի կժամանի Հունաստանի պաշտպանության նախարարը։ Այդ մասին տեղեկացնում է Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունը։
Ըստ նշված աղբյուրի՝ Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը մարտի 1-ին հանդիպել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասին։
Կողմերը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հունաստանի միջև երկկողմ համագործակցության ուղղությամբ իրականացված և իրականացվելիք քայլերը։
Այս համատեքստում անդրադարձ է կատարվել ՀՀ պաշտպանության նախարարի 2023 թ․ դեկտեմբերին Հունաստան կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը։
«Դեսպան Տիգրան Մկրտչյանն ընդգծել է, որ գալիք շաբաթ Հունաստանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնական այցը Հայաստան նոր լիցք կհաղորդի ռազմական ոլորտում երկու երկրների ընդլայնվող համագործակցությանը»,- նշված է դեսպանության հաղորդագրության մեջ։

Министр обороны Греции посетит Армению 03/02/2024   10:16  |  Лента новостей
Министр национальной обороны Греции Никос Дендиас посетит Армению на следующей неделе. Об этом сообщает пресс-служба посольства Армении в Греции.
Чрезвычайный и Полномочный посол Армении Тигран Мкртчян 1 марта встретился  с министром национальной обороны Греции Никосом Дендиасом.
Стороны обсудили предпринятые и предпринимаемые шаги в направлении двустороннего сотрудничества между Арменией и Грецией в сфере обороны. В этом контексте был обсужден ход реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита министра обороны Армении в Грецию в декабре 2023 года.
"Посол Тигран Мкртчян подчеркнул, что официальный визит министра национальной обороны Греции в Армению на следующей неделе придаст новый импульс расширяющемуся сотрудничеству двух стран в военной сфере", - говорится в сообщении.