Երևանի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձություններն այլևս երբեք չեն կրկնվելու.Ավինյան 03/01/2024 10:53 | Մեկնաբանություն
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակը՝ իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնելով.
«Երևանի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձություններն այլևս երբեք չեն կրկնվելու, ժողովրդի քվեն մշտապես պաշտպանվելու է, և մեր պետությունը շարունակելու է իր անկախ, ինքնիշխան ընթացքը հանուն Հայաստանի Հանրապետության երջանիկ ապագայի։
Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» և «Հանրապետություն» խմբակցությունների անդամների հետ ծաղիկներ խոնարհեցինք Գրիգոր Լուսավորիչ փողոցին հարակից այգում կանգնեցված «Ազդեցություն և հակազդեցություն» հուշարձանին՝ հարգանքի տուրք մատուցելով 2008 թ. մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին:

Произошедшие в центре Еревана трагические события никогда больше не повторятся – Авинян 03/01/2024   11:03  |  Комментарий
Мэр Еревана Тигран Авинян почтил память жертв событий 1 марта 2008 года.
"Произошедшие в центре Ереване трагические события впредь никогда не повторятся. Голос народ всегда будет защищен, и наше государство продолжит свой независимый, суверенный путь во имя будущего Республики Армения", - написал Авинян на своей странице в Facebook.
Мэр сообщил, что он и члены фракций "Гражданский договор" и "Республика" в Совете старейшин Еревана возложили цветы к памятнику "Действие и противодействие", установленному в прилегающем к улице Григора Лусаворича парке, воздав дань уважения памяти жертв 1 марта 2008 года.
16:52 01/11/2023  |  Лента новостейДело "1 марта" раскрыто – Сасун Хачатрян
13:20 01/03/2023  |  Лента новостейДело "1 марта" раскрыто, но виновные до сих пор не наказаны - Пашинян