ՔՊ-ն Գարեգին Բաղրամյանին ընտրեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ 02/29/2024 16:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Գարեգին Բաղրամյանն այսօր իշխող խմբակցության կողմից կրկին ընտրվեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ։ Նա մինչ այժմ եւս ղեկավարում էր այդ պաշտոնը, որի ժամկետը լրանալու կապակցությամբ ՀՀ կառավարությունը կրկին առաջադրել էր նրա թեկնածությունը։
ԱԺ հաշվեքննիչ հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ԱԺ-ում հայտնեց, որ 107 պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել է 67 պատգամավոր, անվավեր քվեաթերթիկ չի եղել եւ բոլորն էլ կողմ են քվեարկել։ Փաստացի՝ նրան ընտրել է միայն իշխող՝ ՔՊ խմբակցությունը եւ 0 դեմով հաստատել կառավարության առաջարկը։

Гарегин Баграмян вновь возглавил КРОУ Армении 02/29/2024   16:11  |  Лента новостей
Правящая фракция НС Армении на сегодняшнем заседании переизбрала Гарегина Баграмяна председателем Комиссии по регулированию общественных услуг(КРОУ).
Его кандидатуру на эту должность выдвинуло правительство РА.
Глава Счетной комиссии Нарек Бабаян сообщил, что из 107 депутатов в голосовании приняли участие 67. Все проголосовали «за».
Фактически Баграмяна избрала только фракция «Гражданский договор», утвердив его предложение правительства при 0 "против".
12:09 20/08/2015  |  Лента новостей Заседание КРОУ по вопросу о даче согласия на отчуждение 100% акций ЗАО “Orange Armenia” компании Ucom (прямое включение) -1in.am