Կանենք ամենը, որպեսզի Ռուսաստանը չհաղթի պատերազմում. Մակրոնը չի բացառել ԵՄ զորք ուղարկելը Ուկրաինա 02/27/2024   13:26  |  Քաղաքական
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ արևմտյան երկրների ղեկավարները քննարկել են Ուկրաինա զորքեր ուղարկելու հնարավորությունը, սակայն կոնսենսուս դեռ չի կայացել։ Այս մասին գրում է Риа Новости-ն։
«Այսօր ամեն ինչ քննարկվել է ազատ և ուղիղ ձևով: Այսօր պաշտոնական ձևով ցամաքային զորքեր ուղարկելու շուրջ կոնսենսուս չկա, բայց իրավիճակի զարգացման մեջ ոչինչ բացառել չի կարելի: Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի Ռուսաստանը չհաղթի պատերազմում: Ամեն ինչ հնարավոր է, եթե դա օգտակար լինի, որպեսզի հասնենք մեր նպատակին», - ասել է Մակրոնը Փարիզում Ուկրաինային աջակցելու նպատակով հանդիպման արդյունքներով կայացած մամուլի ասուլիսում:
Մակրոնի նախաձեռնությամբ Փարիզում հրավիրված համաժողովին մասնակցել են եվրոպական երկրների շուրջ 20 առաջնորդներ, այդ թվում՝ Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը, Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնը, Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան, Դանիայի վարչապետ Մետե Ֆրեդերիկսենը և Նիդեռլանդների վարչապետ Մարկ Ռյուտեն։
18:00 26/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՌուսական «Глухарь» հեռուստասերիալի դերասանը դատապարտվել է ցմահ ազատազրկման՝ պետական դավաճանության մեղադրանքով
19:02 25/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՀռոմի պապը ուկրաինական պատերազմի վերջը չի տեսնում
14:15 01/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի ԶՈՒ գլխավոր հրամանատար Զալուժնին այս շաբաթ ազատվելու է պաշտոնից. ԶԼՄ
17:49 10/01/2024  |  Միջազգային լրահոսՌուս-ուկրաինական պատերազմից հետո «աշխարհում քարերը շարժվեցին». Էրդողան
14:00 26/12/2023  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի զինված ուժերի հարձակման հետևանքով վնասվել է ռուսական «Նովոչերկասկ» խոշոր դեսանտային նավը

"Мы сделаем все, чтобы Россия не выиграла эту войну": Макрон не исключил отправку войск стран ЕС в Украину 02/27/2024   11:21  |  Международные новости
Президент Франции Эммануэль Макрон сообщил, что лидеры западных стран обсудили возможность отправки войск в Украину, но консенсус пока не достигнут, передает РИА Новости.
"Все обсуждалось сегодня в свободной и прямой манере. Сегодня нет консенсуса по отправке сухопутных войск в официальной манере. Но в развитии ситуации ничего не может быть исключено. Мы сделаем все, чтобы Россия не выиграла эту войну. Все возможно, если это будет полезно, чтобы достичь нашей цели", — сообщил он на пресс-конференции по итогам встречи по поддержке Украины в Париже. Трансляция велась в официальном аккаунте Елисейского дворца в Х.
На созванной по инициативе Макрона конференции в Париже присутствовали порядка 20 лидеров европейских стран, включая канцлера ФРГ Олафа Шольца, премьера Великобритании Дэвида Кэмерона, президента Польши Анджея Дуду, премьера Дании Метте Фредериксен и премьера Нидерландов Марка Рютте. США представлял помощник госсекретаря по делам Европы и Евразии Джеймс О'Брайен. Как ранее сообщил Елисейский дворец, цель встречи — "показать России, что поддержка Украины Западом не прекратится".
15:19 21/02/2024  |  Международные новостиВ Евросоюзе согласовали 13-й пакет санкций в отношении России
17:39 20/02/2024  |  Международные новостиЕС продлил действие антироссийских санкций до 24 февраля 2025 года
10:20 05/02/2024  |  Международные новостиСледующий пакет санкций ЕС против России не будет включать новые запреты на импорт - Reuters