Սուրեն Պապիկյանը Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի անձնակազմին ներկայացրել է նորանշանակ պետին 02/27/2024   15:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիա և անձնակազմին ներկայացրել ռազմական ակադեմիայի նորանշանակ պետ, գնդապետ Արսեն Մանգասարյանին։
Շնորհավորելով նշանակման կապակցությամբ՝ ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը գնդապետ Մանգասարյանին մաղթել է արդյունավետ ղեկավարում և նորանոր ձեռքբերումներ։
Եվս մեկ անգամ կարևորելով ռազմական կրթության դերը գրագետ և պատրաստված սպայակազմի պատրաստման, մարտունակ բանակի ձևավորման գործում՝ պաշտպանության նախարարն իր շնորհակալությունն է հայտնել ակադեմիայի նախկին պետ, գնդապետ Արթուր Երոյանին՝ կատարված լայնածավալ աշխատանքի, ընթացքի մեջ գտնվող ծրագրերի և ռազմակրթական բարեփոխումներին ուղղված առավելագույն ջանքերի համար։
Միևնույն ժամանակ Սուրեն Պապիկյանը վստահություն է հայտնել, որ ռազմակրթական հաստատության նոր պետի ղեկավարմամբ ընթացող բարեփոխումները շարունակվելու են՝ առավել գրավիչ և մրցունակ դարձնելով ռազմական կրթության ոլորտը։
Խոսքով հանդես է եկել նաև պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը:

Министр обороны Армении посетил Военную академию имени Вазгена Саргсяна и представил нового руководителя вуза 02/27/2024 16:29 | Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян посетил Военную академию имени Вазгена Саргсяна и представил коллективу новоназначенного руководителя Академии полковника Арсена Мангасаряна.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, Папикян пожелал Мангасаряну эффективного управления и новых достижений.
Еще раз отметив важность роли военного образования в деле подготовки грамотного и квалифицированного офицерского состава, формирования боеспособной армии, министр обороны Армении поблагодарил бывшего начальника Академии полковника Артура Ерояна за проделанную масштабную работу, реализуемые программы и максимальные усилия, направленные на реформы в сфере военного образования.
В то же время Сурен Папикян выразил уверенность в продолжении текущих реформ при новом начальнике военно-образовательного учреждения, что позволит повысить привлекательность и конкурентоспособность сферы военного образования.
С речью выступил также первый заместитель министра обороны, начальник генштаба ВС РА генерал-лейтенант Эдвард Асрян.