Մահացել է բրիտանացի ֆինանսիստ Ռոտշիլդը 02/26/2024   15:31  |  Միջազգային լրահոս
Ռոտշիլդների ընտանիքից բրիտանացի ֆինանսիստ և գործարար լորդ Ջեյքոբ Ռոթշիլդը մահացել է 87 տարեկան հասակում։ Այս մասին հայտնում են Ռոտշիլդ հիմնադրամի կողմից կառավարվող Ուոդսթոն կալվածքից։
«Խոր վշտով հայտնում են գործարար, ձեռնարկատեր, բարերար և մշակութային առաջնորդ Լորդ Ռոթշիլդի մահվան մասին»,-նշել են հաղորդագրության մեջ։
Ջեյքոբ Ռոթշիլդն իր կարիերան սկսել է ընտանեկան բանկում 1963 թվականին, որից հետո դարձել է ապահովագրական ընկերությունների խմբի հիմնադիրներից մեկը։ 2002 թվականին լորդ Ռոտշիլդը հանգուցյալ թագուհի Էլիզաբեթ II-ի կողմից պարգևատրվել է Արժանիքի շքանշանով։

Скончался британский финансист Ротшильд 02/26/2024   15:39  |  Международные новости
Британский финансист и бизнесмен из семьи Ротшильдов — лорд Джейкоб Ротшильд — скончался в возрасте 87 лет, сообщили в поместье Уоддесдон, управляемом фондом Ротшильдов, в соцсети Х.
"Фонд Ротшильдов и поместье Уоддесдон с глубокой скорбью сообщают о смерти лорда Ротшильда, бизнесмена, предпринимателя, филантропа и культурного лидера. Его будет очень не хватать его семье, коллегам и многочисленным друзьям", — говорится в заявлении, , передает РИА Новости.
Джейкоб Ротшильд начинал свою карьеру в семейном банке в 1963 году, после чего стал одним из создателей Группы страховых компаний. В 2002 году лорд Ротшильд был удостоен "Ордена Заслуг" от ныне покойной королевы Елизаветы II.