Զինծառայող Ավագ Զաքարյանի մահվան դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել՝ սպանության հատկանիշներով 02/26/2024 12:13 | Քրեական խրոնիկոն
Զինծառայող Ավագ Զաքարյանի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ սպանության հատկանիշներով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ ՔԿ-ից։
«Իրականացվում է ակտիվ նախաքննություն։ Հանգամանքների մասին տեղեկատվություն կհրապարակվի ավելի ուշ»,- հայտնեց ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 24-ին՝ ժամը 17:55-ի սահմաններում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում (նախնական տվյալներով` հրազենային վիրավորման հետևանքով) մահացել է ՊՆ N զորամասի զինծառայող Ավագ Դանիելի Զաքարյանը: Ավագ Դանիելի Զաքարյանն Արարատի մարզի Արարատ գյուղից էր։ Արարատ համայնքի վարչական ղեկավար Ռաֆիկ Վարդանյանը «Փաստինֆո»-ին պատմել էր, որ Ավագն արդեն շուրջ մեկ տարվա զինծառայող էր։ «Հավասարակշռված, խելոք տղար էր, չեմ մտաբերում դեպք համայնքում, որևէ միջադեպ կամ կռիվ, որին Ավագը մասնակից լիներ։ Երկու մեծ եղբայր ունի և մեկ քույր, ինքը ընտանիքի կրտսեր զավակն էր, գիտեմ նաև, որ հայրը վատառողջ է»,- պատմել էր վարչական ղեկավարը։

Уголовное производство инициировано по факту гибели военнослужащего Авага Закаряна 02/26/2024   12:44  |  Лента новостей
Уголовное производство инициировано по факту гибели военнослужащего Авага Закаряна. Уголовное дело возбуждено по признакам ч. 1 ст. 155 УК РА(убийство).Об этом "ФактИнфо" сообщили в СК Армении.
"Ведется активное расследование. Информация об обстоятельствах случившегося будет обнародована позже", - сообщил пресс-секретарь СК Армении Гор Абрамян.
Ранее министерство обороны Армении сообщило, что 24 февраля около 17:55 при пока не выясненных обстоятельствах (по предварительным данным, в результате огнестрельного ранения) погиб военнослужащий Аваг Даниелович Закарян.
Аваг Закарян был родом из села Арарат Араратской области Армении.
Как рассказал в беседе с "ФактИнфо" глава сельской администрации Арарата Рафик Варданян, Аваг служил в армии уже почти год.
"Он был уравновешенным, спокойным парнем. Не припоминаю инцидента или потасовки, в которых Аваг бы участвовал. У него двое старших братьев и сестра. Он был младшим в семье. Мне известно, что у его отца проблемы со здоровьем», - рассказал глава сельской администрации.