ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանը մանդատից հրաժարականի դիմում է ներկայացրել 02/26/2024   16:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանը 2024 թվականի փետրվարի 26-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
Այս մասին տեղեկատվությունը տեղադրված է ՀՀ ԱԺ պաշտոնական կայքում։
Նշվում է նաև, որ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում եւ հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված:
Նշենք , որ Պապոյանը կնշանակվի ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար։
11:05 07/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատությունը անհրաժեշտություն է բոլորիս համար.Գևորգ Պապոյանը ԱԺ նիստին պատմեց «Չարի վերջը» հեքիաթը
15:50 23/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջարկվում է Երևանում 10 և ավելի աշխատողներ ունեցող գործատուների աշխատողների աշխատավարձը վճարել անկանխիկ տարբերակով
10:04 03/05/2019  |  Մամուլ«Ֆիկտիվ-2». «Իմ քայլի» պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը եղել է նաև ՕԵԿ անդամ. «Իրավունք»

Геворк Папоян подал прошение об отказе от депутатского мандата 02/26/2024 16:37 | Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении выступил с заявлением в связи с прошением об отставке депутата НС от правящей партии «Гражданский договор» Геворка Папояна. Об этом сообщается на сайте парламента Армении.
"Согласно ст.155.1 конституционного закона "Регламент Национального Собрания", депутат НС Г.Папоян 26 февраля 2024 г. представил прошение об отставке. Согласно ст.155.2 конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, если депутат в течение одной недели после опубликования прошения об отставке в письменной форме отзовет свое прошение об отставке, Председатель НС выступает с заявлением. Если не отзывает прошение об отставке, то составляется протокол о прекращении его полномочий, который подписывает и оглашает Председатель НС. С момента опубликования протокола отставка считается принятой", - говорится в заявлении, размещенном на сайте парламента.
Отметим, что ранее стало известно, что правящая партия Армении одобрила кандидатуру Геворка Папояна на должность министра экономики Армении.