Երեկ զոհված զինծառայող Ավագ Զաքարյանը ընտանիքի կրտսեր զավակն էր 02/25/2024   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆոյի» հետ զրույցում Արարատ համայնքի վարչական ղեկավար Ռաֆիկ Վարդանյանը պատմեց, որ Ավագն արդեն շուրջ մեկ տարվա զինծառայող էր։ «Հավասարակշռված, խելոք տղար էր, չեմ մտաբերում դեպք համայնքում, որևէ միջադեպ կամ կռիվ, որին Ավագը մասնակից լիներ։ Երկու մեծ եղբայր ունի և մեկ քույր, ինքը ընտանիքի կրտսեր զավակն էր, գիտեմ նաև, որ հայրը վատառողջ է։
Իրենց քրտինքով աշխատող ընտանիք է, եղբայրները շինարարական աշխատանքներում են ներգրավված։ Շատ հանգիստ երիտասարդ էր, բոլոր հարևանների, ամբողջ գյուղի համար շատ ծանր լուր էր, բոլորի համար անհավատալի է․․»։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին ՊՆ-ն հայտնեց, որ փետրվարի 24-ին՝ ժամը 17:55-ի սահմաններում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում (նախնական տվյալներով` հրազենային վիրավորման հետևանքով) մահացել է ՊՆ N զորամասի զինծառայող Ավագ Դանիելի Զաքարյանը:
19:21 13/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ դեսպանը ցավակցություն է հայտնել զոհվածների հարազատներին
22:24 09/02/2024  |  Դատական ռեպորտաժներԶինվորական կացարանում 15 զինծառայողի կյանք խլած հրդեհից օրեր առաջ նույնպես հրդեհ էր եղել․ դասակի հրամանատարը օղու շիշը խփել է վառարանին, հրդեհ էր առաջացել․ Եղիշե Հակոբյան
07:42 18/01/2024  |  ՄամուլՆոր մանրամասներ ձնահոսքի հետեւանքով կյանքից զրկված Բենիամին Մանուչարյանի դեպքից. «Ժողովուրդ»
21:18 11/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԶինվորականների վերաբերյալ քրեական գործերը պետք է տակնուվրա արվեն, զրո հանդուրժողականություն պետք է լինի՝ բանակում զոհվածների գործերը ծածկադմփոց անելու նկատմամբ․ Կարապետյանց
23:40 09/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ-ը նախաձեռնել է քննարկման ընթացակարգ բանակում այսօր տեղի ունեցած մահվան դեպքերով
21:30 09/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ-ն հաստատեց երկրորդ սպայի սպանությունը․ հայտնի է անունը
21:17 09/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկրորդ սպանությունը պոստում․ Վարդենիսում կրկին սպա է սպանվել. «Հրապարակ»

Погибший при пока не выясненных обстоятельствах военнослужащий Аваг Закарян был самым младшим в семье 02/26/2024   09:53  |  Лента новостей
Погибший накануне военнослужащий Аваг Закарян был родом из села Арарат Араратской области Армении.
Как рассказал в беседе с "ФактИнфо" глава сельской администрации Арарата Рафик Варданян, Аваг служил в армии уже почти год. "Он был уравновешенным, спокойным парнем. Не припоминаю инцидента или потасовки, в которых Аваг бы участвовал. У него двое старших братьев и сестра. Он был младшим в семье. Мне известно, что у его отца проблемы со здоровьем. Семья трудолюбивая, братья работают в сфере строительства. Довольно спокойные молодые ребята. Это тяжелая весть для всех соседей и всего поселка. Всем сложно в это поверить…", - заявил он.
Ранее министерство обороны Армении сообщило, что 24 февраля около 17:55 при пока не выясненных обстоятельствах (по предварительным данным, в результате огнестрельного ранения) погиб военнослужащий Аваг Даниелович Закарян.