Ադրբեջանը և նրա դաշնակիցներն ընդդեմ Հայաստանի հերթական ագրեսիային են պատրաստվում. Տիգրան Բալայան 02/23/2024   16:51  |  Մեկնաբանություն
Բելգիայում Հայաստանի դեսպան, Եվրամիությունում Հայաստանի առաքելության ղեկավար Տիգրան Բալայանը X-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել՝ նշելով, որ Ադրբեջանը և նրա դաշնակիցներն ընդդեմ Հայաստանի հերթական ագրեսիային են պատրաստվում։
«Առնվազն 12.12.2022 թվականից Հայաստանը զգուշացնում էր Ադրբեջանի նախագահի՝ Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտում իրականացնելու մտադրությունների մասին, մեր գործընկերները կարծում էին, որ մենք չափազանցում ենք։ Բայց դա տեղի ունեցավ։
Այժմ զգուշացնում ենք հերթական ագրեսիայի մասին, որը պատրաստում են Ադրբեջանի նախագահը և նրա դաշնակիցները՝ ընդդեմ Հայաստանի...»,- նշել է նա։
17:07 05/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Բալայանը նշանակվել է Բելգիայում ՀՀ դեսպան և ԵՄ-ում ՀՀ ներկայացուցչության ղեկավար
16:35 12/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի դեսպանը հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի ԱԳ Նախարարին
12:40 18/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջ շարժվելու միակ ճանապարհն Ալիևի նկատմամբ սանկցիա կիրառելն է. Տիգրան Բալայան
11:33 25/12/2020  |  ՄեկնաբանությունԼյուքսեմբուրգի խորհրդարանը, արձանագրել է, որ Ադրբեջանը ոտնահարել է Մինսկի խմբի շրջանակներում ընթացող բանակցային գործընթացը և Մադրիդյան սկզբունքները՝ սանձազերծելով պատերազմ.Տիգրան Բալայան
23:33 20/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Բալայանը համատեղության կարգով նշանակվել է Լյուքսեմբուրգում ՀՀ դեսպան
21:19 01/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ դեսպանը հանդիպել է Նիդերլանդների VVD կուսակության քաղաքական հարցերով խոսնակի հետ
13:29 06/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Բալայանը մասնակցել է Հաագայի «Հին կենտրոնի գորգի» բացմանը
21:46 04/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍSGP կուսակցության ղեկավարը ՀՀ դեսպանի հետ հանդիպմանը բարձր է գնահատել հոլանդահայության ինտեգրումը երկրի հասարակական կյանքում
14:13 18/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիդերլանդներում Հայաստանի դեսպանի հանդիպումը Եվրապոլի գործադիր տնօրենի հետ

Азербайджан и его союзники готовят очередную агрессию против Армении – Балаян напомнил о прежних предупреждениях 02/23/2024   17:16  |  Комментарий
Как минимум с 12 декабря 2022 года Армения предупреждает о намерении президента Азербайджана провести этническую чистку в Нагорном Карабахе. Партнеры посчитали, что мы преувеличиваем, но это произошло. Об этом написал посол Армении в Бельгии, руководитель миссии Армении в ЕС Тигран Балаян в своем микроблоге в X.
"Теперь мы предупреждаем о подготовке очередной агрессии со стороны президента Азербайджана и его союзников против Армении...", - отметил Балаян.
16:40 22/02/2024  |  Лента новостейВице-премьер Армении высказался о процессе делимитации границы с Азербайджаном
11:37 22/02/2024  |  Лента новостейВашингтон призывает Армению и Азербайджан урегулировать существующие проблемы и достичь мирного соглашения - Госдеп