Գուրգեն Արսենյանին պատկանող տարածքում պայթուցիկի հայտնաբերման առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ 02/23/2024 16:18 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի կուսակցության տարածքում ռումբի տեղադրման դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Հիշեցնենք, որ դեպքը տեղի է ունեցել երեկ։ Ժամը 20։30-ի սահմաններում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Գյուլբենկյան 33 շենքի մոտ պայթուցիկ է տեղադրված։ Տարածքը, ինչպես հայտնի է, պատկանում է ՔՊ-ական պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանին, տեղակայված է նրա կուսակցությունը։ Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է պայթուցիկին նմանվող առարկա։
ՀՀ ՔԿ-ից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ քրեական վարույթ նախաձեռնվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 335-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։
«Հանգամանքները պարզվում են քննությամբ, անհրաժեշտ փորձաքննություններ նշանակված են, իսկ անձանց հետ կատարվող քննչական գործողությունների մասին տեղեկատվություն չի հրապարակվում»,- նշեցին ՔԿ-ից։

Уголовное производство инициировано после обнаружения взрывного устройства у здания партии Гургена Арсеняна 02/23/2024   16:38  |  Лента новостей
Уголовное производство инициировано в связи с взрывным устройством, заложенным у здания партии депутата парламента Армении от партии "Гражданский договор" Гургена Арсеняна.
Ранее сообщалось, что накануне около 20:30 поступила оперативная информация о том, что у здания на улице Гюльбенкяна заложено взрывное устройство. Территория, как известно, принадлежит депутату Гургену Арсеняну, там располагается офис его партии. На месте обнаружен предмет, похожий на взрывное устройство.
Как сообщили "ФактИнфо" в СК Армении, уголовное производство инициировано по части 1 статьи 335 УК РА.
"Обстоятельства устанавливаются, назначены необходимые экспертизы. А информация о проводимых с участием лиц следственных действиях не публикуется", - отметили в СК.