Նոր հանդիպում է պլանավորվում ՀՀ-ի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջև. Արմեն Գրիգորյան 02/21/2024 15:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներն ու փոխվարչապետները հանդիպելու են, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
Նա նշեց, որ օրի, ժամի ու տեղի մասով դեռևս հստակություն չկա։
Գրիգորյանը նշեց, որ խաղաղության պայմանագրի մասով Հայաստանը ստացել է Ադրբեջանի տարբերակը, որը հունվարի 4-ի պատասխանն է։
«Շարունակում ենք աշխատել, կարծում եմ՝ երբ ԱԳ նախարարները հանդիպեն, քննարկելու են խաղաղության պայմանագիրը»,- նշեց նա։
ԱԽ քարտուղարը նշեց, թե դեռ հստակ չէ՝ Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումը կլինի երկկո՞ղմ, թե՞ միջնորդների մասնակցությամբ։

Планируется новая встреча глав МИД Армении и Азербайджана - Григорян 02/21/2024 15:59 | Лента новостей
Министры иностранных дел и вице-премьеры Армении и Азербайджана проведут встречи, сообщил в беседе с журналистами секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян.
Он отметил, что пока конкретики в вопросе даты и места встречи нет.
Григорян сообщил, что Армения получила ответ азербайджанской стороны на свои предложения по мирному договору от 4 января.
"Продолжаем работать. Полагаю, что главы МИД встретятся для обсуждения мирного договора", - заявил он.
Секретарь Совбеза отметил, что ясности в том, пройдет ли встреча Мирзояна и Байрамова в двустороннем формате или с участием посредников, пока нет.