Աշոտ Դանիելյանի անձնական խուզարկության ընթացքում նրա մոտ թմրանյութի հետ առնչություն ունեցող որևէ իր չի հայտնաբերվել․նա Սամբոյի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն է, անգամ ծխախոտ օգտագործած չկա․փաստաբան 02/21/2024   13:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշոտ Դանիելյանը Սամբոյի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն է, կյանքում նույնիսկ ծխախոտ օգտագործած չկա։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանի անվտանգության նախկին աշխատակից Աշոտ Դանիելյանի պաշտպան Ռոման Երիցյանը։
«Անձնական խուզարկության ընթացքում նրա մոտ թմրանյութի հետ առնչություն ունեցող որևէ իր չի հայտնաբերվել։ Աշոտը նույնիսկ տրամադրել է իր հեռախոսի գաղտանաբառը, առաջարկել ստուգել, պարզաբանել, թե ինչի հիման վրա են իրեն կասկածում թմրանյութերի իրացման կամ շրջանառության մեջ»,-նշեց նա։
Փաստաբանի փոխանցմամբ՝ մինչ այս պահն իրենց ձերբակալման արձանագրությունը չի տրամադրվել, միայն որոշումն է տրամադրվել։ Բացի այդ, նա նշեց, թե Դանիելյանի մեքենան շուրջ 3 ժամ կնիքված չի եղել։ Փաստաբանի համար անհասկանալի է՝ ինչու է իր իսկ մեքենայով բերման ենթարկվել, ինչու են դիմակավորված եղել այդ անձինք, ինչու պարեկները չեն ուղեկցել, ինչու հենց իր նկատմամբ և հենց այս ժամանակահատվածում, ինչու են այս ամենը տարբեր լրատվամիջոցներ կապում Սամվել Շահրամանյանի հետ․«Այս ամենի համատեքստում մեզ մոտ տարբեր կասկածներ են առաջանում» ։
Բացի այդ, այս պահին Աշոտ Դանիելյանը Սամվել Շահրամանյանին անվտանգության հարցով աջակցություն է ցուցաբերում բացառապես հասարակական հիմունքներով։
«Նա այս պահին Շահրամանյանի անվտանգության աշխատակիցը չի հանդիսանում։ Նախկինում եղել է նրա անվտանգության պատասխանատուն, բայց հիմա՝ ոչ»։

При личном досмотре у Ашота Даниеляна не нашли ничего связанного с наркотиками - адвокат 02/21/2024 13:56 | Лента новостей
Ашот Даниелян – двукратный чемпион мира по самбо, он в жизни и сигареты не выкурил. Об этом в беседе с журналистами заявил Роман Ерицян, адвокат бывшего сотрудника охраны президента Арцаха Самвела Шахраманяна Ашота Даниеляна.
"При личном досмотре у него ничего связанного с наркотиками не обнаружено. Ашот даже предоставил пароль от своего телефона, предложил проверить и пояснить, на основании чего его подозревают в сбыте или обороте наркотиков", - отметил он.
По словам адвоката, до сих пор им не выдали протокола о задержании, им предоставили лишь решение. Адвокат выразил недоумение по поводу причин привода Даниеляна на машине. Адвокату также непонятно, почему привод был произведен лицами в масках, почему не сопровождали патрульные, почему именно в отношении его подзащитного и именно в этот период и почему разные СМИ связывают все это с Самвелом Шахраманяном. "В свете всего этого у нас возникают разного рода подозрения", - отметил он.
"Помимо этого, в данный момент Даниелян оказывает Шахраманяну содействие по вопросу безопасности исключительно на общественных началах. Он в данный момент не является сотрудником охраны Шахраманяна. Раньше он был ответственным за его безопасность, но теперь им не является", - добавил адвокат.