Ռուսաստանն ու Հայաստանը տրամագծորեն հակառակ տեսակետներ ունեն Ուկրաինայի հարցում. Պեսկովը՝ ի պատասխան Փաշինյանի 02/19/2024   14:23  |  Քաղաքական
Մոսկվայի և Երևանի դիրքորոշումներն Ուկրաինայի հարցում տրամագծորեն տարբեր են, Ռուսաստանի Դաշնությունը շարունակելու է համառորեն բացատրել, որ ինքը ճիշտ է։ Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ մեկնաբանելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը, թե Հայաստանը Ռուսաստանի Դաշնության դաշնակիցը չէ Ուկրաինայի հարցում։
«Իսկապես, մենք տրամագծորեն հակառակ տեսակետներ ունենք Ուկրաինայում տեղի ունեցող իրադարձությունների և Ուկրաինայի շուրջ հակամարտության վերաբերյալ: Դա գաղտնիք չէ»,- ասել է Պեսկովը։
«Սա մեր հայ ընկերների հայտնի դիրքորոշումն է, մենք համաձայն չենք նրանց հետ և համառորեն կշարունակենք բացատրել, որ մենք իրավացի ենք», - մեջբերում է գործակալությունը Կրեմլի ներկայացուցչի խոսքերը։
18:43 14/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՊեսկովը խոսել է Պուտինի Թուրքիա այցի ժամկետների մասին
14:22 14/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՊնդումները, թե Ռուսաստանը դիմել է ԱՄՆ-ին Ուկրաինայի հակամարտությունը «սառեցնելու» համար, կեղծ են. Պեսկով

В Кремле отреагировали на заявление Пашиняна о том, что Армения не является союзником РФ по вопросу Украины 02/19/2024   13:51  |  Лента новостей
Позиции Москвы и Еревана по Украине диаметрально расходятся, РФ продолжит настойчиво объяснять свою правоту. Об этом, как передает ТАСС, журналистам заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, комментируя заявление премьер-министра РА Никола Пашиняна о том, что Армения не является союзником РФ по вопросу Украины.
"Действительно, у нас диаметрально противоположные точки зрения в отношении того, что происходит на Украине, и в отношении конфликта вокруг Украины. Это не секрет", - сказал Песков.
"Поэтому это хорошо известная позиция наших армянских друзей. Мы с ними в этом не согласны и будем настойчиво продолжать объяснять нашу правоту", - приводит агентство слова представителя Кремля.