Ես տեսնում էի, որ արհավիրք է մոտենում, դա էր ինձ դրդել էր կրկին առաջադրվել վարչապետ. Սերժ Սարգսյան (տեսանյութ) 02/16/2024 17:00 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը չի տեսնում տրամաբանություն մեղադրանքներում, թե ինքը գտեր, որ պետք է 7 շրջանները տային, հետեւապես ավելի լավ է ինքն այդ շրջանները տար, քան իշխանությունը տար Փաշինյանին։
«Բա, եթե նման բան կար, ինչո՞ւ էի վարչապետ առաջադրվում, իմ ժամկետն ավարտվել էր, կգնայի տուն»,- արձագանքել է Սարգսյանը։
Դիտարկմանը, թե դժգոհության ալիք հասունացավ, երբ ինքը կրկին առաջադրվեց՝ Սարգսյանն ասաց, որ դրանից չի հասունացել։ «Ես հանգիստ կարող էի գնալ մեր տուն առաջադրվելու որոշումը՝ ոչ ի օգուտ իմ անձի է եղել։ Ես փորձել եմ վերահաս վտանգը հեռացնել հայ ժողովրդից։ Բոլոր նրանք, ովքեր պահանջել են իմ հրաժարականը՝ թող իրենք հիմա ասեն, թե ինչ են հասել։
Ես տեսնում էի, որ արհավիրք է մոտենում, դա էլ ինձ դրդել էր կրկին առաջադրվել։ Ես բազմաթիվ ելույթներում դրա մասին ասել եմ, այդ թվում՝ խորհրդարանում իմ ելույթում։ Ես խոսել եմ դրանց մասին, ասելն էլ ինչպե՞ս է լինում»,- ասել է երրորդ նախագահը։

Серж Саргсян рассказал, что его побудило баллотироваться в премьеры Армении в 2018 году(ВИДЕО) 02/16/2024   17:24  |  Лента новостей
Третий президент Армении Серж Саргсян заявил, что принял решение баллотироваться в премьер-министры Армении в 2018 году, поскольку видел надвигающееся бедствие.
На ремарку о том, что волна недовольства поднялась, когда его кандидатуру снова выдвинули, Саргсян заявил, протест был вызван не этим.
"Я спокойно мог уйти домой. Решение баллотироваться было не в угоду лично мне. Я пытался отвести от армянского народа надвигающуюся катастрофу", - сказал Саргсян.
Экс-президент поинтересовался  у тех, кто тогда требовал его отставки – чего они добились этим?
"Я видел, что надвигается бедствие, именно это меня заставило снова баллотироваться. Я не неоднократно говорил об этом в своих выступлениях, в том числе в своем выступлении с трибуны  парламента», - заявил третий президент Армении.