Ադրբեջանը հայտնում է, որ Արցախի դեմ վերջին ռազմական գործողություններից հետո Հայաստանին է հանձնել 173 մարդու դի 02/14/2024 11:53 | Քաղաքական
Արցախի լիակատար հայաթափումից, դրան նախորդած ռազմական գործողություններից հետո Ադրբեջանը Հայաստանին է հանձնել 173 մարդու դի։ Այս մասին ասվում է Ադրբեջանի Ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորած քաղաքացիների հարցերով պետական հանձնաժողովի տարածած տեղեկատվության մեջ։
Դրանում նշվում է նաև, որ Ադրբեջանը 44-օրյա պատերազմից հետո հայտնաբերել և հայկական կողմին է փոխանվել 1713 մարդու դի, իսկ սեպտեմբերյան ագրեսիայից հետո (2022 թ սեպտեմբերի 12-14-ը)՝ 157 մարդու դի։

Азербайджан сообщил о передаче Армении тел 173 человек после военной агрессии и этнической чистки в Арцахе 02/14/2024 12:34 | Политика
После этнической чистки в Арцахе, его полной деарменизации и предшествовавшей этому военной агрессии Азербайджан передал Армении тела 173 человек. Об этом говорится в информации, распространенной Государственной комиссией по делам военнопленных, заложников и пропавших без вести граждан Азербайджана.
Сообщается, что после 44-дневной войны были обнаружены и переданы армянской стороне тела 1713 человек, после широкомасштабной сентябрьской агрессии, совершенной Баку 12-14 сентября 2022 года, - тела 157 человек.