Ադրբեջանի ղեկավարության նկատմամբ անպատժելիությունը ենթադրում է նոր հանցագործություններ. Մարուքյան 02/14/2024 12:59 | Մեկնաբանություն
Ադրբեջանի անպատժելիությունը նոր հանցագործություններ է հրահրում։
ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը X-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել՝ արձանագրելով․ «Երբ քո նկատմամբ պատժամիջոցներ չեն կիրառվում ՀՀ ինքնիշխան տարածքների օկուպացիայի համար, Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղ ժողովրդի դեմ ագրեսիվ, չհրահրված պատերազմի և ավելի քան 100 հազար ԼՂ բնակիչների՝ իրենց պապենական հողերից ու տներից էթնիկ զտումների համար, ապա դու ագրեսիվ հարձակվում ես քո հարևանի վրա՝ սպանելով ավելի խաղաղ մարդկանց։ Խոսքս Ադրբեջանի ղեկավարության մասին է, ինչը ենթադրում է, որ անպատժելիությունը նոր հանցագործություններ է հրահրում»։

Безнаказанность руководства Азербайджана провоцирует новые преступления - Марукян 02/14/2024   13:16  |  Комментарий
Безнаказанность Азербайджана провоцирует новые преступления, написал посол Армении по особым поручениям Эдмон Марукян в своем микроблоге в Twitter.
"Когда против вас не применяются санкции за оккупацию суверенных территорий Республики Армения, когда на вас не налагаются санкции за агрессивную неспровоцированную войну против мирного населения Нагорного Карабаха и этническую чистку более 100 тысяч жителей Нагорного Карабаха, изгнанных со своих исконных земель и домов, тогда вы агрессивно нападаете на своего соседа, убивая еще больше мирных людей, Речь идет о руководстве Азербайджана, чья безнаказанность провоцирует новые преступления", - написал Марукян.