Պսկով ուղևորվող ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել. վիրավորներից 13-ը երեխաներ են 02/12/2024   16:32  |  Միջազգային լրահոս
Պսկովի մարզի Պուշկինոգորսկի շրջանում ավտոբուսի և բեռնատարի բախման հետևանքով տուժել է 13 երեխա։ Այս մասին իր տելեգրամյան ալիքում հայտնել է ՌԴ ՆԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իրինա Վոլկը։
«Նախնական տեղեկություններով՝ տուժել է 17 մարդ՝ 4 մեծահասակ և 13 երեխա՝ 15-16 տարեկան։ Մի քանի հոգի հոսպիտալացվել են, մնացածները տեղում բուժօգնություն են ստանում»,- ասվում է հրապարակման մեջ։
Ինչպես հայտնել են մարզային առողջապահության կոմիտեից, երկու անչափահասների վիճակը ծանր է։
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության տվյալներով՝ վթարը տեղի է ունեցել Նովգորոդկա գյուղի մոտ։ Ավտոբուսի վարորդը փորձել է խուսափել բեռնատարի հետ բախումից և մխրճվել փոսի մեջ։  Ավտոբուսը Պուստոշկի քաղաքից Պսկով էքսկուրսիայի մեկնելիս է եղել, նրանում  23 մարդ է եղել։ Երեխաների տարիքը 15-16 տարեկան է։
15:58 12/02/2024  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանում բախվել են Nissan X-Trail-ը, Toyota-ն և Mercedes-ը. վիրավոր երեխան տեղափոխվել է հիվանդանոց
19:32 11/02/2024  |  Արտակարգ պատահարներԱվտովթար՝ Արմավիրի մարզում․ բախվել են Mercedes-ներն ու «07»-ը. կա վիրավոր
10:59 11/02/2024  |  Արտակարգ պատահարներԲախվել են «Opel» մակնիշի ավտոմեքենան և թիվ 35 երթուղին սպասարկող «MAN» մակնիշի ավտոբուսը. կան տուժածներ
17:50 10/02/2024  |  Արտակարգ պատահարներՄեքենան բախվել է ծառին, ինչի հետևանքով մեքենայում հրդեհ է բռնկվել. կա զոհ
15:44 10/02/2024  |  Արտակարգ պատահարներՎարորդի ինքնազգացողության վատացման պատճառով Երևանում Nissan-ը բախվել է քարե պատնեշին
13:36 09/02/2024  |  Արտակարգ պատահարներԱվտոմեքենան բախվել է ծառին. կա զոհ և տուժած
23:46 08/02/2024  |  Արտակարգ պատահարներԱբովյանի կամրջի տակ «Mercedes-Benz» է այրվել
00:06 08/02/2024  |  Արտակարգ պատահարներ«Տոյոտայի» վարորդը մահացել է, ուղևորը տեղափոխվել է հիվանդանոց
19:25 07/02/2024  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանում բախվել են 67 համարի երթուղու ավտոբուսը և 4 ավտոմեքենա. Shamshyan.com
15:52 07/02/2024  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանում բախվել են թիվ 67 երթուղու ավտոբուսը և 4 ավտոմեքենա. ավտոբուսն էլ մոտ 1 կմ առաջ է ընթացել և բախվել հողաթմբին. կան վիրավորներ. ըստ վարորդի՝ պատճառը արգելակներն են եղել

В ДТП с автобусом под Псковом пострадали 13 детей 02/12/2024   17:09  |  Международные новости
Тринадцать детей пострадали при столкновении автобуса с грузовиком в Пушкиногорском районе Псковской области, сообщила официальный представитель МВД Ирина Волк в Telegram-канале.
"По предварительной информации, пострадали 17 человек: четверо взрослых и 13 детей. Несколько человек госпитализированы, остальным оказывается медицинская помощь на месте", — говорится в публикации.
Как рассказали РИА Новости в региональном комитете по здравоохранению, двое несовершеннолетних находятся в тяжелом состоянии. Всего в детскую больницу направили восемь пострадавших. В медучреждение попала и одна из сопровождающих учителей.
По данным МЧС, авария произошла вблизи деревни Новгородка. Водитель автобуса пытался уйти от столкновения с фурой и съехал в кювет. В региональном управлении МВД уточнили, что транспортное средство ехало из города Пустошки на экскурсию в Псков, в салоне находились 23 человека. Возраст детей — 15-16 лет.
14:37 19/11/2019  |  Чрезвычайное просшествиеАвтомобиль провалился в яму с кипятком в Пензе: есть погибшие
14:20 17/10/2019  |  Чрезвычайное просшествиеВ России женщина сбила 12-летнюю девочку, спросила у нее дорогу и уехала - СМИ
08:12 02/08/2019  |  Чрезвычайное просшествие5 человек погибли и 18 пострадали в результате ДТП на Ставрополье