ՀՌՀ-ն կարճել է Ալեն Սիմոնյանի կնոջ ղեկավարած Freenews TV-ի դեմ հարուցված վարույթը 02/12/2024   15:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը կարճել է Ալեն Սիմոնյանի կնոջ` Մարիամ Մարգարյանի ղեկավարած Freenews TV-ի նկատմամբ վարույթը։
Փետրվարի 12-ին տեղի է ունեցել հանձնաժողովի նիստ, որում համապատասխան որոշում է կայացվել։
«Վարույթը դադարեցվել է, քանի որ ընկերությունը ամբողջությամբ մարել է պարտքը», - Sputnik Արմենիային հայտնեցին ՀՌՀ մամուլի ծառայությունից։
Հեռուստաալիքի նկատմամբ տուգանքներ չեն կիրառվել։
Նախկինում լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ հեռուստաընկերությունը 23,3 մլն դրամի պարտքեր է կուտակել։
Այդ պատճառով հեռուստաընկերությունը մեկ օրով զրկվել էր եթերի հնարավորությունից։
12:19 07/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական կողմը Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահի հետ հանդիպման հրավեր չի ստացել. ՀՀ ԱԺ նախագահի խոսնակ
18:17 06/02/2024  |  ՔաղաքականՓողոցից եկաք, ո՞րն ա ձեր օրակարգը. դուք ձեր անգործությամբ մեղավոր եք, եթե մենք, իհարկե, սխալներ ենք գործում. Ալեն Սիմոնյան
14:24 06/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանին ՔՊ-ի ներսում շատ սիրում ու հարգում են, նրա դեմ որևէ արշավ չկա. Էմմա Պալյան
11:46 06/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը խնդրեց ՀՅԴ-ին այլևս չհիշեցնել իր թքելու միջադեպը, հակառակ դեպքում՝ սպառնում է ինքն էլ կուսակցության մասին հիշեցումներ անել

Регулятор прекратил производство против канала Freenews, которым руководит жена Алена Симоняна 02/12/2024 16:01 | Лента новостей
Комиссия по телевидению и радио Армении прекратила производство в отношении канала Freenews, директором которого является жена спикера парламента Армении Алена Симоняна – Мариам Маркарян.
12 февраля состоялось заседание Комиссии, на котором и было принято решение.
"Производство было прекращено, так как компания выплатила сумму", - сказали Sputnik Армения в пресс-службе.
Штрафов в отношении телеканала не применялось.
Ранее СМИ писали о том, что задолженность канала составляет 23,3 млн драмов. Его вещание временно прекращалось.