Միասնական տոմսային համակարգի ներդրմանն ուղղված նախագիծը հանվել է ավագանու առաջիկա նիստի օրակարգից 02/09/2024 11:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սուրեն Գրիգորյանն անդրադարձել է միասնական տոմսային համակարգի ներդրմանն ուղղված գործընթացին.
«Սիրելի՛ երևանցիներ,
Միասնական տոմսային համակարգի ներդրմանն ուղղված ավագանու որոշման նախագիծը բավականին լայն քննարկումների առարկա է դարձել։ Ուրախալին այն է, որ քաղաքական շահարկումներից և բացահայտ ստից զատ՝ շատ զուսպ, քաղաքակիրթ և կառուցողական քննադատության ու հարցադրումների եմ հանդիպում, ինչի պայմաններում ինքս ինձ համար որոշել եմ հնարավորինս մի կողմ դնել այդ շահարկումները և ստահոդ աղմուկը՝ կենտրոնանալով այն խոսքի վրա, որի նպատակը ոչ թե ուղղակի ցեխ շպրտելն է, այլ իրապես ճիշտ և արդարացի որոշման հանգելը։
Ուզում եմ վստահեցնել, որ բոլոր հարցերը և կառուցողական քննադատությունը լրացուցիչ քննարկման և նախագծի ստուգաբանման առիթ են դարձել՝ հենց քաղաքապետարանի ներսում, ինչով պայմանավորված խնդրել եմ քաղաքապետին հարցը հանել ավագանու առաջիկա նիստի օրակարգից՝ նախագիծն ավելի համապարփակ քննարկելու և ավագանու քննարկմանը կրկին ներկայացնելու նպատակով»։

Проект о внедрении единой билетной системы э снят с повестки дня – вице-мэр Еревана 02/09/2024   12:50  |  Лента новостей
Проект решения по внедрении единой билетной системы для оплаты проезда в общественном транспорте снят с повестки заседания Совета старейшин Еревана. Об этом сообщил вице-мэр Еревана Сурен Григорян в соцсети Facebook.
Он отметил, что проект решения вызвал широкую дискуссию. По словамГригоряна, помимо политических спекуляций и откровенной лжи, он сталкивается и с конструктивной критикой.
Он заверил, что все вопросы и конструктивная критика стали темой дополнительной дискуссии в самой мэрии. Ввиду этого он попросил мэра снять вопрос с повестки дня предстоящего заседания с целью более обстоятельного обсуждения проекта и повторного преставление его на рассмотрение Совета старейшин.