Հայտնի է՝ ովքեր են ավագանիում փոխարինելու Հայկ Մարությանին, Սոնա Աղեկյանին և Նարինե Հայրապետյանին 02/09/2024 16:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ստացել է Երևանի ավագանու երեք որոշում՝ ավագանու երեք անդամների լիազորությունների վաղաժամկետ դադարեցման մասին։ Այդ մասին հայտնում են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից:
Ըստ այդ որոշումների՝ վաղաժամկետ դադարեցվել են Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամներ Սոնա Սուրենի Աղեկյանի, Նարինե Սլավիկի Հայրապետյանի և «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամ Հայկ Հրաչյայի Մարությանի լիազորությունները։
«ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը փետրվարի 9-ին հրավիրված հերթական նիստում քննարկեց Երևանի ավագանու թափուր մանդատները տրամադրելու մասին հարցը։ Ըստ այդմ, Երևանի ավագանու անդամի մանդատներ տրվեցին «Մայր Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքից՝ Արմենակ Բախշիի Դանիելյանին և Սուսաննա Գրիգորի Մելիքյանին, իսկ «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության թափուր մանդատը փոխանցվեց Արամ Վարոսի Մանուկյանին»,- նշվում է հայտարարության մեջ։

Центризбирком Армении предоставил мандаты трем новым членам Совета старейшин Еревана 02/09/2024   17:50  |  Лента новостей
Центральная избирательная комиссия Армении получила решения Совета старейшин Еревана о досрочном прекращении полномочий трех членов столичного горсовета. Об этом сообщили в ЦИК Армении.
Согласно упомянутым решения, досрочно были прекращены полномочия членов фракции "Мать Армения" Нарине Айрапетян и Соны Агекян, а также члена фракции "Национальный прогресс" Айка Марутяна.
ЦИК на созванном 9 февраля очередном заседании обсудил вопрос предоставления вакантных мандатов в Совете старейшин Еревана. Таким образом, мандаты членов Совета старейшин получили Арменак Даниелян и Сусанна Меликян из блока "Мать Армения", а также Арам Манукян из "Национального прогресса".