Արցախում բենզինի պահեստի աղետալի պայթյունից 4 ամիս անց շուրջ 191 պացիենտի համար բուժման առաջին փուլը ավարտված է 02/08/2024 16:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Լեռնային Ղարաբաղում բենզինի պահեստի աղետալի պայթյունից 4 ամիս անց շուրջ 191 պացիենտի համար բուժման առաջին փուլը ավարտված է, մեկնարկել է երկրորդ` վերականգնողական փուլը: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։
Հետայրվածքային սպիներ, վերքերի բորբոքում, վիրակապություններ, ֆիզիոթերապևտիկ մերսումներ. երևանյան բժշկական կենտրոններից դուրս գրված ու արտասահմանյան կլինիկաներից վերադարձած գրեթե բոլոր պացիենտները շարունակում են ամբուլատոր վերականգնողական բուժումը:
ԱՆ Այրվածքաբանության կենտրոնում ստացիոնար բուժում է ստանում 1 պացիենտ, 7 պացիենտ` շարունակում է բուժումն արտասահմանյան կլինիկաներում:

В Минздраве Армении рассказали о лечении пострадавших при взрыве на складе с топливом в Арцахе 02/08/2024   16:44  |  Лента новостей
Спустя 4 месяца после катастрофического взрыва на складе с топливом в Нагорном Карабахе завершился первый курс лечения 191 пациента, начался второй - этап реабилитации. Об этом сообщает министерство здравоохранения Армении.
"Послеожоговые рубцы, воспаление ран, перевязки, физиотерапевтический массаж -  почти все пациенты, выписавшиеся из ереванских медцентров и вернувшиеся из зарубежных клиник, продолжают амбулаторное реабилитационное лечение", - говорится в сообщении.
Стационарное лечение в ожоговом центре Минздрава проходит один пациент, 7 пациентов продолжают лечение в зарубежных клиниках, сообщили в ведомстве.