Երևանում Mitsubishi-ում պայթյուն է տեղի ունեցել. կա 1 զոհ, 1 վիրավոր. նրանք անցնում էին մի քանի քրեական գործերով 02/08/2024 12:00 | Արտակարգ պատահարներ
shamshyan.com-ի այսօր՝ փետրվարի 8-ին, առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: ժամը 00:20-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Ջրվեժ թաղամասում պայթյուն է տեղի ունեցել և կան վիրավորներ:
Պարզվել է, որ նշված վայրից «պայթյունաբեկորային բազմաօրգան վիրավորում» ախտորոշմամբ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 2 քաղաքացի:
Հիվանդանոց տեղափոխվածներն են Երևանի բնակիչ 48-ամյա Կարեն Գ.-ն և Լոռու մարզի բնակիչ 36-ամյա Միխայել Մ.-ն:Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ Mitsubishi մակնիշի ավտոմեքենան ժամը 00:10-ի սահմաններում երթևեկել է Թևոսյան փողոցով, ապա ավտոմեքենան կայանել է նշված փողոցի 4-րդ հասցեի մոտ, որից րոպեներ անց մեքենայի սրահում դեռևս անհայտ հանգամանքներում տեղի է ունեցել պայթյուն, ինչի հետևանքով Կարեն Գ.-ն և Միխայել Մ.-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն:
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ այսօր՝ ժամը 06:10-ի սահմաններում, նշված բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվում ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին, որ վիրավոր Կարեն Գ.-ն վերակենդանացման բաժանմունքում գիտակցության չգալով մահացել է:
Դեպքի փաստով ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում սպանության փորձ հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Mitsubishi ավտոմեքենայի մեջ ոստիկաններն ու քննիչները հայտնաբերել են արնանման հետքեր, պայթյունի մի ահագին հատված, ինչպես նաև նռնակի պարագա, որը հավաբար պայթյունի հետևանքով է մնացել ավտոմեքենայում:Ավտոմեքենայից դուրս նույնպես հայտնաբերվել են արնանման հետքեր:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վիրավոր Միխայել Մ.-ն նախկինում եղել է դատապարտված, Կարեն Գ.-ն ևս մեկ այլ քրեական գործով անցնում էր (սպանության սպառնալիք):

Взрыв произошел в автомобиле в Ереване, один человек погиб и еще один ранен - Shamshyan.com 02/08/2024   12:22  |  Чрезвычайное просшествие
Загадочный случай произошел 8 февраля в Ереване, пишет сайт Shamshyan.com. Около 00:20 в отдел угрозыска управления полиции по Еревану поступили оперативные данные о том, что в квартале Джрвеж приозшел взрыв, есть раненые.
Выяснилось, что с указанного места в медцентр "Сурб Григор Лусаворич" были доставлены двое граждан.
В больницу были госпитализированы 48-летний житель Еревана Карен Г и 36-летний житель Лорийской области Михаел М. По предварительным сведениям, около 00:10 автомобиль марки "Mitsubishi" ехал по улице Тевосяна, а затем остановился по одному из адресов на упомянутой улице. Спустя несколько минут произошел взрыв, вследствие которого Карен Г. и Михаел М. с травмами были доставлены в медцентр "Сурб Григор Лусаворич".
По сведениям фоторепортера, сегодня  около 06:10 из упомянутого медцентра  в полицию поступило сообщение о том, что раненый Карен Г. скончался в реанимации, не приходя в сознание.
По факту инициировано уголовное производство. Полицейские и следователи обнаружили в Mitsubishi похожие на кровь следы, огромный след от взрыва, а также деталь гранаты, вероятно, оставшейся в автомобиле из-за взрыва. Следы, похижие на кровь, были обнаружены и вне машины.
По сведениям Г. Шамшяна, пострадавший Михаел М. ранее был судим. Карен Г. тоже проходил по другому уголовному делу(угроза убийством
17:14 06/02/2024  |  Лента новостейДесятки домов повреждены из-за взрыва в ереванском квартале Нор Ареш
15:08 06/02/2024  |  КомментарийПосол США в Армении выразила соболезнования в связи с взрывом в ереванском квартале Нор Ареш