Գագիկ Գինոսյանն ամենայն հայոց պարուսույց էր ու վաստակել է Մհեր Մկրտչյանի կողքին հուղարկավորվելու իրավունքը՝ Կոմիտասի պանթեոնում. Վարդանով (տեսանյութ) 02/07/2024   15:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նրա արձանագրմամբ՝ Գինոսյանը ոչ միայն քաղաքական, այլ նաեւ ռազմական գործիչ է, որը թե 1990-ականներին է կամավոր մասնակցել մարտական գործողություններին, թե 2020 ը.՝ որպես ՈՄԱ գումարտակի հրամանատարի տեղակալ։
«Բայց ամենակարեւորը նրա՝ ամենայն հայոց պարուսույց լինելն էր», նշել է Վարդանովը։
Ըստ նրա՝ նա վաստակել է Մհեր Մկրտչյանի, Կոմիտասի կողքին հուղարկավորվելը։
11:11 08/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք ունենք մասնագետներ, որոնք կարող են ստեղծել շատ ավելի հզոր զենքեր, քան «բայրաքթարն» է․ դա միտումնավոր կանխվում է․ Գագիկ Գինոսյան (տեսանյութ)
13:01 02/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր պատերազմը գուցե մեզ խելքի կբերի և կարթնացնի ազգային ոգին. Գագիկ Գինոսյան (տեսանյութ)
10:08 04/12/2020  |  ՄամուլԱրշակ Սադոյանը գոռգոռացել է Փաշինյանի վրա, Գագիկ Գինոսյանն առաջարկել է մասնակցել Բաքվի զորահանդեսին. «Իրատես»
18:55 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունը պետություն չէ, պետությունը մենք ենք՝ ժողովուրդը. Գագիկ Գինոսյան
21:03 29/01/2020  |  ՀարցազրույցՍտեղծված ներքաղաքական մթնոլորտը, բնականաբար, բացասական է անդրադառնում մեր զինվորների վրա. Գագիկ Գինոսյան (տեսանյութ)

Гагик Гиносян был хореографом всех армян и заслужил право быть похороненным рядом с Мгером Мкртчяном и Комитасом - Вартанов 02/07/2024   15:40  |  Лента новостей
Основатель ансамбля традиционных песен и танцев "Карин", участник Арцахской войны Гагик Гиносян  - хореограф всех армян, он заслужил право быть похороненным в пантеоне парка имени Комитаса. Об этом заявил председатель военно-патриотической общественной организации “Искусство выживания” Вова Вартанов.
Он отметил, что Гиносян не только деятель культуры, но и политический, военный деятель, который в 90-е годы участвовал добровольцем в боевых действиях и сражался в качестве замкомандира отряда VOMA в 2020 г..
"Но самое важное то, что он являлся хореографом всех армян", - отметил Вартанов. По его словам, Гагик Гиносян заслужил право быть похороненным рядом с Мгером Мкртчяном и Комитасом.