«Հանրային ձայն» կուսակցության նախագահը Արտակ Գալստյանն է, ինչ-որ բան շփոթել եք. Վահան Ավագյան 02/07/2024 10:45 | Քաղաքական
«Հանրային ձայն» կուսակցության նախագահը Արտակ Գալստյանն է, երևի ինչ որ բան շփոթել եք։ Այս մասին Երևանի Ավագանու նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի ավագանու «Հանրային ձայն» խմբակցության ղեկավար Վահան Ավագյանը՝ անդրադառնակով հարցին, թե կուսակցության ղեկավար Վարդան Ղուկասյանը հայտարարել է, որ խմբակցությունն այլևս չի մասնակցելու ավագանու նիստերին։
Դիտարկմանը, թե ինչու են միայն 2 անդամ խմբակցությունից մասնակցում նիստին՝ Ավագյանը պատասխանեց. «Մյուսները իրենց անձնական խնդիրները ունեն, մենք մեր գաղափարի կողմնակիցն ենք»։
Հիշեցնենք, ավելի վաղ Վարդան Ղուկասյանն հայտարարել էր, որ բոյկոտելու են ավագանու նիստերը, որի արդյունքում արտահերթ ընտրությունները անխուսափելի է դառնալու, բայց խմբակցությունն այսօր մասնակցել է ավագանում արտահերթ նիստին, ապահովել քվորումն ու կողմ քվեարկել մի շարք ընդդիմադիրների մանդատից զրկելու նախագծերին։

Председателем партии "Общественный голос" является Артак Галстян, вы что-то путаете – Ваан Авагян 02/07/2024   11:00  |  Политика
Председателем партии "Общественный голос" является Артак Галстян, похоже, вы что-то путаете. Об этом в беседе с журналистами перед заседанием Совета старейшин Еревана заявил глава фракции "Общественный голос" в горсовете Ваан Авагян, комментируя заявление лидера политсилы Вардана Гукасяна о том, что фракция не примет участия в заседаниях Совета старейшин.
В ответ на вопрос о причинах участия в заседании лишь двух членов фракции, Авагян заявил:"У других свои личные проблемы, мы сторонники своих идей".
Напомним, ранее Вардан Гукасян заявил о намерении политсилы бойкотировать заседания, в результате чего внеочередные выборы станут неизбежностью.