Հայկական կողմը Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահի հետ հանդիպման հրավեր չի ստացել. ՀՀ ԱԺ նախագահի խոսնակ 02/07/2024 12:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայկական կողմը Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահների հանդիպման հրավեր դեռ չի ստացել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակ Նելլի Ղուլյանը։
«Այս պահին հստակ չենք կարող ասել, կմասնակցենք, թե ոչ նման հանդիպման։
Ընդհանուր առմամբ՝ մեզ համար նման հանդիպման հնարավորությունը քննարկելի է, սակայն կմասնակցենք, թե ոչ՝ կկարողանանք հստակ պատասխանել, երբ կունենանք առաջարկը և կծանոթանանք դրա մասնամասներին»,- ասել է Ն. Ղուլյանը։
Հիշեցնենք, որ Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղար (IPU) Մարտին Չունգոնգը հայտարարել էր, որ Ժնևում մարտին կայանալիք միության հաջորդ վեհաժողովի շրջանակում նախատեսվում է անցկացնել Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահների հանդիպում։

В Ереване прокомментировали возможность встречи спикеров парламентов Армении и Азербайджана 02/07/2024 13:22 | Лента новостей
Армянская сторона не получала предложения по поводу проведения встречи спикеров парламентов Армении и Азербайджана в Швейцарии в марте. Об этом "ФактИнфо" сообщила пресс-секретарь спикера НС Нелли Гулян.
"В данный момент мы не можем точно сказать, примем ли мы участие в такой встрече или нет. В целом обсуждение по проведению подобной встречи возможно, однако ответить на вопрос об участии или отказе от участия мы сможем после поступления предложения и ознакомления с его деталями", - сказал Гулян.
Напомним, генсек Межпарламентского союза (IPU) Мартин Чунгонг ранее заявил, что на полях следующей ассамблеи союза в марте планируется провести встречу спикеров парламентов Армении и Азербайджана.