ԱԺ-ն վերսկսել է հերթական նիստերը. օրակարգում նաև ԲԴԽ անդամի ընտրության հարցն է 02/06/2024 10:27 | Քաղաքական
Ազգային ժողովն այսօր վերսկսել է հերթական նիստերը:
Օրակարգում ընդգրկված է 17 հարց է։
Մասնավորապես, չորեքշաբթի օրվա 2-րդ մասում կքննարկվի ԲԴԽ անդամի ընտրության հարցը, որից հետո կքննարկվի Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական պալատի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրված թեկնածուների ընտրության հարցը։
Օրակարգում են նաև հետևյալ հարցերը.
«Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին,
«Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին,
«Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի եւ խաղատների մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին,
«Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին
«Ընտանիքում բռնության կանխարգելման, ընտանիքում բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության եւ ընտանիքում համերաշխության վերականգնման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին աղմկահարույց նախագիծը:

Депутаты парламента Армении собрались на очередную "четырехдневку" 02/06/2024   10:44  |  Лента новостей
Депутаты Национального Собрания Армении собрались на очередные заседания. На повестке дня – 17 вопросов.
В частности, в среду во второй половине дня парламент рассмотрит вопрос об избрании кандидатов на вакантный пост судьи гражданской палаты Кассационного суда.
На повестке дня также поправки в закон "О программе приватизации государственного имущества на 2017-2020 гг", дополнения в закон "Об аудиовизуальных медиа", дополнения и изменения в закон "Об играх с выигрышем, интернет-играх с выигрышем и казино", поправки в закон "О накопительных пенсиях" и ряд других законов.